Zamknij
REKLAMA

Czy szczoteczka soniczna może odmienić twój uśmiech?

09:21, 12.11.2020 | materiały partnera

Jeżeli kiedykolwiek byłeś w alejce ze szczoteczkami i pastami do zębów w drogerii czy supermarkecie, to wiesz, że wybór jest ogromny. Co ciekawe, każda jest rekomendowana przez dentystów – skąd zatem masz wiedzieć, czy wybierasz tę najlepszą dla siebie? Czy powinieneś używać zwykłej szczoteczki czy tej elektrycznej? Myjemy zęby praktycznie od zawsze, ale mimo to wielu z nas nie uważa się za ekspertów w tej dziedzinie.

Dlatego gdy widzimy kolejną szczoteczkę reklamowano jako „tę lepszą od wszystkich innych szczoteczek”, zastanawiamy się, czy powinniśmy spróbować. Najnowszym hitem w tej kategorii zdają się być szczoteczki soniczne – co to jest i czy w ogóle mają sens?

Co takiego jest w szczoteczkach sonicznych?

Szczoteczka soniczna to typ szczoteczki do zębów, która jest w stanie wyczyścić Twoje zęby lepiej i dokładniej, niż klasyczna manualna szczoteczka. To bardzo wyspecjalizowane szczoteczki, które są w stanie wyczyścić także przestrzenie między zębami. Dzieje się tak ze względu na to, że szczoteczka soniczna działa poprzez drgania i wibracje, w które wprawiana jest jej główka – to wpływa na mechanikę płynów Twojej śliny, wody i pasty do zębów, dzięki czemu dociera także pod linię dziąseł i w przestrzenie międzyzebowe.

Ludzie, którzy po raz pierwszy używają szczoteczek sonicznych, często porównują efekt końcowy do tego, który widzą po profesjonalnym czyszczeniu zębów u dentysty.

Jakie są wady szczoteczek sonicznych?

Z pewnością za wadę można uznać cenę szczoteczek sonicznych – podczas gdy zwykłą manualną szczoteczkę można kupić już za kilka złotych, ceny szczoteczek sonicznych zaczynają się od ok. 150-200 zł. Taka kwota może sprawić, że zastanowimy się dwa razy przed dokonaniem zakupu.

Podobnie jak zwykłe szczoteczki, końcówki do szczoteczek sonicznych też trzeba regularnie wymieniać – są one jednak znacznie tańsze od „pełnych” wersji, kosztują ok. 10-20 zł.

Dla kogo są szczoteczki soniczne?

Być może zastanawiasz się, czy jeżeli regularnie szczotkujesz i nitkujesz zęby oraz odwiedzasz dentystę, to czy szczoteczka soniczna może coś zmienić? Jak już ustaliliśmy, szczoteczka soniczna jest o wiele skuteczniejsza w oczyszczaniu trudno dostępnych miejsc, niż manualna. Będzie to mieć kluczowe znaczenie dla osób np. noszących aparat ortodontyczny czy cierpiących na choroby dziąseł.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom szczoteczki soniczne tak naprawdę posłużą świetnie każdemu. Marka Xiaomi, znana z produkcji wielu fantastycznych urządzeń o dobrym designie i niewysokiej cenie, ma również swoją linię szczoteczek – Oclean. Szczoteczki soniczne Xiaomi marki Oclean zdobywają nagrody i setki pozytywnych recenzji, głównie dzięki zupełnie nowemu podejściu do kwestii szczotkowania zębów.

Szczoteczki Oclean

Co jest niezwykłego w tych szczoteczkach? Posiadają one nowoczesne żyroskopy i sensory, które śledzą Twoje nawyki w myciu zębów i dostosowują do nich swoją pracę – jeżeli szczotkujesz zbyt delikatnie, przyspieszają; jeżeli robisz to zbyt agresywnie – przełączają się na delikatniejszy program.

Co ciekawe, te sensory nie poprzestają wyłącznie na reagowaniu na Twoje mycie w danym momencie. Zebrane przez nie dane są przesyłane na Twój smartfon za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Tam możesz zobaczyć, które obszary jamy ustnej szczotkujesz odpowiednio, a gdzie powinieneś bardziej się przyłożyć. Możesz też ustawić własne programy mycia.

Szczoteczki Oclean kupisz na oclean.pl u oficjalnego dystrybutora marki Oclean na Polskę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA