Zamknij
REKLAMA

20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

09:14, 12.11.2020 | materiały partnera

Planujesz wziąć auto w leasingu, ale nie bardzo wiesz, na jaki samochód się zdecydować? W podjęciu decyzji może Ci pomóc poniższy ranking. Wiemy już dokładnie, jakie konkretnie modele nowych aut cieszyły się największą popularnością przed kwietniem 2020 roku – oczywiście pośród decydujących się na leasing. Zapoznaj się z tą listą już dziś. Jeśli nie masz określonych wymagań wobec samochodu, dane te mogą Ci się bardzo przydać. Kupując auto, nigdy nie kieruj się tylko i wyłącznie jego wyglądem!

Dlaczego warto wziąć w leasing popularne auto?

Wbrew pozorom jest wiele korzyści wynikających z podjęcia takiej decyzji. Jeśli nie jesteś do końca przekonany, na co się zdecydować, wybierając z aut z poniższego rankingu, możesz sporo zyskać. Dlaczego?

Pamiętaj o regułach działania tego rynku. Jeśli coś jest popularne, to z biegiem czasu spada jego cena. Samochody z tego rankingu są w przystępnej cenie, a do tego w przyszłości niedrogie powinny być do nich części (z dokładnie tego samego powodu).

Ogromna popularność konkretnych pojazdów ułatwia również ich sprzedaż na wolnym rynku. Oczywiście jest to dobra informacja tylko dla tych osób, które biorąc leasing, planują wykupić później auto na własność.

Najważniejsze jest jednak to, że w zdecydowanej większości przypadków konkretne samochody cieszą się dużą popularnością, gdyż…są to po prostu modele udane i niezawodne. Jeśli nie znasz się na motoryzacji, celowanie w któreś z aut z poniższego zestawienia może okazać się bardzo słuszną decyzją.

Pamiętaj, że kupując auto z rankingu TOP 20, możesz je dopasować do potrzeb

Nie da się ukryć, że leasingując któryś samochód z tego rankingu, nie wyróżnisz się w tłumie, gdyż takich samych modeli jeździ dużo po ulicy. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na nudę. Idąc do salonu, będziesz mógł dowolnie skonfigurować taki pojazd. Nie bez powodu w zestawieniu podajemy ceny minimalne oraz przeciętne. Najniższa kwota to koszt zakupu auta w wersji bazowej, a więc z podstawowym wyposażeniem oferowanym przez producenta. Cena przeciętna pokazuje mniej więcej, ile klienci ostatecznie wydają na taki samochód, dobierając do niego opcjonalne elementy wyposażenia zgodnie z własnymi potrzebami.

20 najczęściej branych w leasing aut w kwietniu 2020

Czas na nasz ranking, czyli zestawienie 20 najchętniej kupowanych w leasingu samochodów. Ranking został przygotowany na podstawie danym gromadzonych w systemie CEP od początku stycznia do końca marca 2020 roku.

 1. Skoda Octavia
 2. Toyota Corolla
 3. Skoda Fabia
 4. Toyota Yaris
 5. Renault Clio
 6. Volkswagen Golf
 7. Dacia Duster
 8. Toyota C-HR
 9. Ford Focus – sprawdź szczególnie ofertę na leasing forda
 10. Skoda Superb
 11. Toyota RAV4
 12. Volkswagen Passat
 13. Opel Astra
 14. Volkswagen Tiguan
 15. Volvo XC60
 16. Skoda Scala
 17. Kia Cee'D
 18. Nissan Qashqai
 19. Fiat Tipo
 20. Mercedes GLC

Warto sprawdzić koszty leasingu korzystając z kalkulatora online

Pamiętaj, że powyższe zestawienie pokazuje ceny sprzedaży aut w salonach, a nie ostateczne koszty, jakie musi ponieść leasingobiorca. Jeśli prowadzisz firmę i zdecydujesz się na leasing operacyjny, będziesz mógł, np. odliczyć sobie podatek VAT

Osoby zainteresowane taką formą finansowania, mogą skorzystać ze specjalnych kalkulatorów, które dostępne są w Internecie, np. na stronie https://vleasing.pl. To możliwość porównania ze sobą wielu ofert leasingu dostępnych na rynku, jak i sprawdzenia kosztów. Aby znaleźć leasing, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Co bardzo istotne, skorzystanie z takich narzędzi to również dostęp do wsparcia oferowanego przez specjalistów z tego rynku.

Leasing samochodu to opłacalna forma jego zakupu zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Firmy mogą odliczać np. VAT i co kilka lat zmieniać auta. Z kolei klienci indywidualni otrzymują pojazd w abonamencie – to tanie rozwiązanie, które na pewno nie obciąży domowego budżetu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA