Zamknij

Magazyny: regiony zyskujące na znaczeniu

13:04, 30.10.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:04, 30.10.2020

Najważniejsze regiony w branży magazynowej to m.in. Warszawa i Łódź, ale wiele miast zyskuje na popularności – jak m.in. Wrocław, Katowice czy Poznań. Rozwijają się też regiony, które do tej pory pełniły marginalną rolę, gdyż branża magazynowa i logistyczna rozwijają się bardzo dynamicznie w całej Polsce.

Oznacza to, że w całym kraju powstają hale produkcyjne, nowoczesne parki logistyczne oraz magazyny. Popyt na takie obiekty rośnie, a terenami różnych regionach interesują się inwestorzy – zarówno polscy, jak i krajowi. Coraz większą popularność odnotowują m.in. magazyny w Poznaniu czy Katowicach.

Wrocław – jedno z najważniejszych miast

Wrocław, piękna stolica Dolnego Śląska, to jedno z najważniejszych polskich miast nie tylko pod względem turystycznym czy kulturalnym, ale też gospodarczym i logistycznym. Jego atuty to m.in. położenie oraz połączenia komunikacyjne – biegnie tędy m.in. droga krajowa S8 (odcinek E67), Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), niedaleko jest węzeł A4 (Berlin-Wrocław-Kraków). Wrocław dysponuje też ważną stacją kolejową, a 10 km od centrum jest Lotnisko Wrocław-Strachowice.

Poznań – strategiczne położenie

Położenie Poznania gwarantuje mu dobrą pozycję wśród miast ważnych w branży logistycznej i magazynowej. Popyt na magazyny na wynajem w Poznaniu rośnie – to jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Jedynie 8 km od centrum znajduje się Międzynarodowe lotnisko Poznań-Ławica, duże znaczenie ma też węzeł komunikacyjny. Poza tym biegnie tędy m.in. autostrada A2 (fragment trasy europejskiej E30), a także liczne drogi ekspresowe i krajowe, trasy wojewódzkie i obwodnice. Powierzchnie magazynowe i biurowe oraz hale produkcyjne w Poznaniu i okolicy zyskują na popularności.

Katowice – dogodna lokalizacja

Rośnie też zainteresowanie Górnym Śląskiem – na czele z Katowicami. Magazyny do wynajęcia w tym regionie stanowią już ponad 3 mln mkw. powierzchni w obiektach klasy A. Ten rynek magazynowy może niebawem stać się ważnym ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali ze względu na znakomite położenie i połączenia komunikacyjne. Podobnie jak wynajem powierzchni magazynowej w Poznaniu czy Wrocławiu, również tereny na Górnym Śląsku budzą zainteresowanie inwestorów i przedsiębiorców. Potencjał produkcyjny i logistyczny regionu jest tak duży, że warto go wykorzystać.

Nie są to wszystkie regiony, które zyskują rosnącą popularność – zainteresowanie budzą też okolice w Rzeszowie, Zielonej Górze czy Lublinie, gdyż branża magazynowa dynamicznie rozwija się w całej Polsce.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%