Zamknij
REKLAMA

Oświetlenie pokoju dziecięcego – jak to robić dobrze?

13:55, 02.10.2020 | Materiały partnera

Szukasz pomysłu oraz inspiracji na oświetlenie pokoju dziecięcego? Nie masz pomysłu, na co zwrócić uwagę przed wyborem odpowiednich lamp? Zapoznaj się z poniższym artykułem, który w kilku prostych krokach zaproponuje ciekawe rozwiązania na oświetlenie pokoju dziecięcego. Od dziś koniec z nudnymi lampami, a czas przywitać się z oświetleniem, które jest nie tylko funkcjonalne, ale także i ciekawe!

1. Dopasuj oświetlenie pokoju dziecięcego do wieku

2. Zwróć uwagę na funkcjonalność

3. Pamiętaj o różnorodności oświetenia

 

Dopasuj oświetlenie pokoju dziecięcego do wieku

Dziecko oraz jego Rodzice to najbardziej wymagający Klienci ze wszystkich możliwych. To bardzo dobrze! Samo dziecko zwraca uwagę, aby każdy element jego pokoju była ładny, podobał mu się. Z kolei rodzice zwracają uwagę na to, aby oświetlenie pokoju dziecięcego było przede wszystkim skuteczne oraz bezpieczne dla ich pociechy. Okazuje się, że można te dwa wymagania pogodzić! W pierwszej kolejności zwróć uwagę, aby lampy oraz całe oświetlenie podobało się dziecku. Wspólnie wybierzcie razem zarówno lampy wiszące, jak również stojące czy kinkiety. Szeroki wybór kolorowych lamp wiszących pozwoli urozmaicić oraz ozdobić pokój dziecka, a sam maluch z przyjemnością będzie korzystał z lamp, które po prostu będą mu się podobać. Drodzy Rodzice, koniec z uporczywym zwracaniem uwagi potomkowi, że ma zapalić lampkę do odrabiania lekcji! Dziecko samo z ogromną przyjemnością ją włączy!

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Musisz także pamiętać, że oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być funkcjonalne. Oznacza to ni mniej ni więcej, że oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być dopasowane do czynności, jakie dziecko będzie wykonywać w pokoju. Tak więc poza standardową zabawą z pewnością będzie to także odrabianie lekcji. Dlatego też zwróćcie uwagę, aby dziecko posiadało sprawną lampkę, która doświetli biurko. Pamiętaj, aby również przy łóżku czy fotelu zamontować kinkiet, który pozwoli dziecku na swobodne czytanie książek przed snem.

Pamiętaj o różnorodności oświetlenia

Oświetlenie pokoju dziecięcego wcale nie musi być nudne. Obecnie na rynku znajdziecie szereg różnorodnych lamp, które zainteresują dziecko kształtem, kolorami oraz sposobem świecenia. Lampa w kształcie kwiatów, kaktusa, samolotu czy gwiazdy to tylko kilka przykładów na to, jak można  urozmaicić pokój dziecka. Różnorodne wzory, struktury czy faktury pozwolą także rozwijać zmysł dotyku dziecka, co pozytywnie wpływa na jego rozwój.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA