Zamknij
REKLAMA

Naklejki na ścianę - sposób na udekorowanie pokoju

14:20, 30.09.2020 | materiały partnera

Szukasz sposobu na efektowną i niedrogą dekorację ściany? Sięgnij po naklejki! Dzięki nim w ciągu zaledwie kilkunastu minut spektakularnie odmienisz wnętrze.

Jakie naklejki na ścianę wybrać i jak je przykleić, aby osiągnąć najlepszy efekt?

Naklejki ścienne to niedrogi i skuteczny sposób, aby nadać mieszkaniu zupełnie nowe życie i wprowadzić do niego powiew świeżości. Taka dekoracja pozwala także odmienić wnętrze bez konieczności wydawania fortuny na remont czy kosztowne designerskie dodatki.

Czym są naklejki ścienne?

Naklejki ścienne to efektowny nadruk umieszczony na warstwie materiału złożonej z samoprzylepnej folii, papieru podkładowego i folii transportowej. Precyzyjnie przyklejone są oryginalną, bardzo efektowną, a przy tym niedrogą ozdobą salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego.

Rada: naklejkę możesz przykleić nie tyle do ściany, ale także do szyb lub frontów szafek.

Jak wybrać naklejki ścienne?

W sklepach internetowych oferujących naklejki ścienne znajdziesz szeroki asortyment wzorów, rozmiarów i kolorów. To, które z nich okażą się najlepszym wyborem, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań, aktualnej aranżacji pokoju oraz preferowanego efektu.

  • Chcesz, by wnętrze było przytulne i romantyczne? Sięgnij po naklejkę z motywem natury — np. kwiatów czy drzew.
  • Potrzebujesz dawki codziennej motywacji? Wybierz inspirujący cytat lub zachęcające do działania hasło.
  • Zależy Ci na tym, aby pobudzić wyobraźnię i wzmocnić kreatywność? Postaw na abstrakcyjny wzór, który skutecznie rozbudzi pomysłowość i niesztampowe myślenie.
  • Uwielbiasz podróże? Świetnym wyborem będzie naklejka z wizerunkiem ukochanego miasta, jego nazwą czy charakterystycznym punktem.

Jak przyklejać naklejki ścienne — instrukcja krok po kroku

Naklejenie naklejki na ścianę jest banalnie proste. Aby osiągnąć najlepszy efekt:

  • oczyść powierzchnię ściany. W zależności od stopnia zabrudzenia możesz użyć suchej lub zwilżonej wodą z detergentem szmatki;
  • jeśli zdecydowałeś się oczyścić ścianę na mokro, poczekaj, aż dobrze wyschnie. Aby naklejka odpowiednio się trzymała, powierzchnia musi być całkowicie sucha;
  • przyłóż naklejkę do ściany;
  • odetnij część warstwy podkładowej, która znajduje się z tyłu naklejki;
  • delikatnie przyklejaj folię transportową razem z naklejką. Zadbaj o to, aby odwijać papier powoli, dociskając jednocześnie wzór do ściany;
  • kiedy cały wzór przylgnie do powierzchni, oderwij folię transportową. Gotowe!

Choć taka dekoracja może utrzymać się na ścianie nawet kilka lat, w każdej chwili możesz ją odkleić i… zamienić na inną. Dzięki temu możesz w niemal nieograniczony sposób zmieniać wnętrze, dostosują wygląd ściany do okoliczności (np. świąt czy ważnych wydarzeń)

Źródło: https://stikero.pl/pol_m_Naklejki-na-sciane-212.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA