Zamknij
REKLAMA

Polskie zegarki to styl i ponadprzeciętna jakość. Sprawdź, jaki pasuje do Ciebie!

00:00, 07.09.2020 | materiały partnera

Zegarek znad Wisły, to brzmi dumnie. Okazuje się, że polskie zegarki mają się w naszym kraju całkiem dobrze, jednak nadal są produktem niszowym. Ich popularność nadal musi być budowana, a nazwy polskich firm wzbudzają nieco mniejsze zaufanie. Zupełnie niesłusznie, ponieważ ich jakość wykonania oraz trwałość jest na poziomie innych europejskich producentów. Sprawdź, jaki model polskiego zegarka pasuje do Ciebie.

Historia polskich zegarków ma swoje długie korzenie

Aktualnie przemysł zegarmistrzowski w Polsce przeżywa swego rodzaju renesans. Jednak już w okresie PRL-u oraz w dwudziestoleciu między wojennym dostępnych było wiele polskich czasomierzy, które dzisiaj, jeśli są zachowane w doskonałym stanie, są prawdziwą pamiątką. Warto wspomnieć, że początki związane z polską myślą zegarmistrzowską sięgają dziewiętnastego wieku, gdy Antoni Patek wyemigrował do Szwajcarii i stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Współcześnie producenci robią wszystko, żeby polskie zegarki ponownie wzbudzały zaufanie konsumentów.

Polskie zegarki Balticus prosto znad Morza Bałtyckiego

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów zegarków w Polsce jest firma Balticus. Nazwa pochodzi wprost od Morza Bałtyckiego, ponieważ jej założyciel Bartosz Knop urodził się w niewielkiej nadmorskiej miejscowości znanej wszystkim wczasowiczom, czyli Władysławowie. Flagowym modelem są wersje określane jako gwiezdny pył. Modelem, który reprezentuje tę gałąź producenta jest Balticus Gwiezdny PłymSlim Kwarc. Nazwa jest inspirowana drobinkami, które znajdują się na tarczy zegarka. W słoneczny dzień ich struktura przypomina mieniący się gwiezdny pył. Choć polskie zegarki firmy Balticus cieszą się sporym zainteresowaniem, nadal należą do stosunkowo niszowych produktów. Ma to swoje plusy, ponieważ zakup takiego czasomierza oznacza, że masz na nadgarstku wersję, którą ma prawdopodobnie niewiele osób.

Xicorr - czasomierz w stu procentach produkowany w Polsce

Nazwa Xicorr pochodzi od potocznego określenia sikor stosowanego w dzielnicy Praga w Warszawie, które oznacza zegarek. Początek firmy datuje się na 2012 rok. Od tego czasu przedsiębiorstwo może pochwalić się tym, że produkuje czasomierze wyprodukowane w stu procentach w Polsce. Czy to oznacza, że mechanizm i każdy poszczególny podzespół jest polskiej produkcji. Niestety nie i to trzeba uczciwie zaznaczyć. Jest to owoc współpracy pomiędzy zewnętrznymi dostawcami renomowanych mechanizmów do zegarków. Polskie zegarki Xicorr nawiązują przede wszystkim do historii polskiej motoryzacji. W ten sposób w ofercie znajduje się model Xicorr F125p AkropolisChrono Limited Edition. Jest to forma oddania hołdu Fiatowi 125p, który w swojej wyczynowej wersji startował między innymi w Rajdzie Akropolu. Jest to głównie propozycja dla wszystkich osób, które lubią mieć stylowe dodatki do motoryzacji produkowanej w okresie PRL-u.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA