Zamknij
REKLAMA

Jak maszyny czyszczące ułatwiają sprzątanie w biurach?

14:35, 07.08.2020 | materiały partnera

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych przy użyciu wyłącznie mopa i uniwersalnych środków myjących jest obecnie niewystarczające. Aby zapewnić higieniczne warunki, odpowiednie dla miejsc, w których przebywają i pracują ludzie, konieczne jest wykorzystanie zarówno specjalistycznych środków chemicznych, jak i nowoczesnych urządzeń.

Maszyny czyszczące niezbędne do sprzątania w biurach

Podstawowymi urządzeniami, bez których trudno wyobrazić sobie sprzątnie dużych powierzchni biurowych, są szorowarki do posadzek. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy maszyna ma wymienne szczotki, które umożliwią sprzątanie zarówno twardych, jak i miękkich powierzchni. Dzięki temu można szybko efektywnie wyczyścić dywan, jak i kafelki.

Równie niezbędny jest lekki odkurzacz do czyszczenia na sucho oraz mokro. Pozwala on dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, jak choćby schody oraz wyprać świeże plamy z dywanów.

Z uwagi na to, że biura są dużymi skupiskami ludzi, bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich warunków higienicznych (szczególnie w okresach zwiększonej zachorowalności). Najwyższy poziom dezynfekcji zapewnią parownice. Oddziaływanie pary wodnej pozwala na zmiękczenie zabrudzeń i usunięcie ich wraz z drobnoustrojami chorobotwórczym (w tym z bakteriami E-coli).

W okresie jesieni i zimy, gdy na obuwiu wnosi się znacznie więcej zanieczyszczeń wraz z błotem, bardzo przydatna jest zamiatarka. Pozwala ona zebrać nie tylko kurz i pył, ale również piach czy pokruszoną ziemię.

Maszyny czyszczące i dodatkowe akcesoria

Poza wyposażaniem firmy sprzątającej w profesjonalne maszyny czyszczące równie ważne jest, by posiadała ona mniej innowacyjne, ale równie niezbędne akcesoria: ścierki, papierowe ręczniki, zmiotkę z szufelką, rękawice oraz odzież ochronną (szczególnie przy pracy z drażniącymi detergentami).

Czym się kierować wybierając maszyny czyszczące do sprzątania w biurach?

Wybierając sprzęt odpowiedni do utrzymania czystości w biurach, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

  • wielkość powierzchni do wyczyszczenia,
  • rodzaj powierzchni do sprzątania (m.in. kafelki, terakota, dywany),
  • intensywność użytkowania powierzchni biurowych (liczba zatrudnionych pracowników).

Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl

W przypadku dużych otwartych pomieszczeń, jak choćby korytarze, dobrym rozwiązaniem będą urządzenia wielkoformatowe. Pozwalają one szybciej zakończyć sprzątanie i są wygodne w obsłudze. Tego typu maszyny czyszczące pozwalają jednocześnie myć i osuszać podłogi. Dzięki temu brud i kurz nie przylepiają się do mokrej powierzchni. Ponadto jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie pociąga za sobą ryzyka, że któryś z pracowników poślizgnie się na pokrytej woda podłodze.

Należy jednak pamiętać, że tak duży sprzęt nie pozwoli na posprzątanie w pokojach, czy niewielkich rozmiarów pomieszczeniach socjalnych. Do takich prac najlepiej będzie wybrać urządzenia ręczne jak manualne szorowarki do posadzek.

Zastanawiasz się, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? Wejdź na stronę Szorowarki24.pl i skontaktuj się z profesjonalnym doradcą lub odwiedź nas pod adresem: ul. Kwidzyńska 4, 51-416 Wrocław

Źródło: Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA