Zamknij
REKLAMA

WYCIECZKA NA MALEDIWY 2020 - JAK ZORGANIZOWAĆ?

13:54, 06.08.2020 | Materiały partnera

Ci, którzy na początku roku 2020 odwiedzili Malediwy odetchnęli z ulgą, że zdążyli udać się na egzotyczne wakacje jeszcze przed pandemią. Od połowy marca 2020 roku koronawirus sprawił, że prawie wszystkie kraje na świecie zamknęły swoje granice, w tym również Malediwy. Na szczęście, dzięki temu, że hotele na Malediwach znajdują się maleńkich wysepkach, to rozprzestrzenianie się wirusa jest bardzo ograniczone i przypadków było niewiele. Z tego też względu Malediwy są jednym z pierwszych egzotycznych krajów, które otwierają swoje granice. Możesz się tam wybrać już teraz razem z DreamGo.pl !

 

WAKACJE NA MALEDIWACH W 2020 ROKU

Zastanawiasz się gdzie udać się na wakacje w 2020 roku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co w tej kwestii radzi Travel Manager Magda z DreamGo.pl.

Oficjalne otwarcie granic na Malediwach nastąpi w dniu 15 lipca 2020. Od tego czasu będzie można bez problemu udać się na rajskie wyspy Malediwów, a turyści przybywający na Malediwy nie będą musieli mieć przy sobie żadnych testów, ani przechodzić kwarantanny. Po przylocie na Malediwy trzeba będzie jedynie wypełnić oświadczenie zdrowotne i będzie mierzona temperatura.

CZY PODRÓŻ NA MALEDIWY W 2020 ROKU JEST BEZPIECZNA?

Malediwy, to maleńkie wyspy porozrzucane po Oceanie Indyjskim. W przeciwieństwie do innych krajów, Malediwy wydają się być jednym z najbezpieczniejszych krajów na podróż w 2020 roku. Obojętnie, czy wybierzesz ari atol, male atol, baa atol, czy resort spa w jakimkolwiek innym miejscu, na swojej małej wysepce hotelowej będziesz jedną z niewielu osób. Dlatego też jest to jeden z najlepszych kierunków na wakacje w 2020 roku. Dodatkowo, na Malediwach najpopularniejszą opcją wyżywienia jest All Inclusive, więc nie trzeba spędzać czasu w sklepach na zakupach i spotykać się z innymi ludźmi, ponieważ w hotelu jest zapewnione pełne wyżywienie. Ponadto, granice na Malediwach będą otwarte od dnia 15.07, natomiast jedynie niektóre hotele będą wtedy otwarte. Dzięki temu nie będzie wielu lotów w jednym czasie i wielu turystów na lotnisku. Z miesiąca na miesiąc oczywiście coraz więcej hoteli na Malediwach będzie przyjmowało turystów.

 

KIEDY NA WAKACJE NA MALEDIWACH?

Malediwy to kierunek bardzo popularny przez cały rok. Najwyższy sezon na Malediwach trwa od stycznia do marca. Jest to pora sucha pełna słonecznych, gorących dni i bezchmurnego nieba. W pierwszej połowie kwietnia nadal jest bardzo słonecznie, a ceny są nieco niższe. Od drugiej połowy kwietnia przez cały maj oraz we wrześniu trwa pora deszczowa. Czerwiec, lipiec i pierwsza połowa sierpnia to okres przejściowy pomiędzy dwoma porami deszczowymi. Jednego dnia może być gorąco i słonecznie, a drugiego - deszczowo i pochmurnie. Tak samo jest w październiku i listopadzie, kiedy to kończy się powoli pora deszczowa, a zaczyna się pora sucha. Grudzień jest uważany za początek pory suchej.

 

WYJAZD NA MALEDIWY Z BIUREM PODRÓŻY

Od marca 2020 roku egzotyczne podróże są zabronione. Ludzie z utęsknieniem wyczekują momentu, gdy będą mogli w końcu zaplanować swoje wakacje. Teraz, gdy już wiadomo, że od lipca Malediwy otwierają swoje granice i będą mogły witać turystów, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wyjazd na Malediwy z biurem podróży w obecnych czasach jest bezpieczny? To oczywiście zależy, jakie biuro podróży wybierzesz. Na pewno sprawdź opinie wybranego biura podróży w Internecie. Jeśli znajdziesz wiele negatywnych komentarzy od turystów z informacją, że np. nie otrzymali zwrotu za anulowaną podróż i nie ma żadnego kontaktu z biurem podróży, to nie decyduj się na to biuro.

Pamiętaj, że biura podróży mają często wynegocjowane stawki z hotelami i liniami lotniczymi, więc często podróż z biurem podróży może być atrakcyjniejsza cenowo, aniżeli podróż na własną rękę. Dodatkowo, w sytuacji nadzwyczajnej, jak na przykład pandemia, kiedy wyjazd nie może się odbyć, to biuro podróży ma obowiązek zwrócić Ci wpłacone pieniądze. Takiej ochrony niestety nie będziesz mieć, jeśli zarezerwujesz swój wyjazd na własną rękę.

Porównując egzotyczne oferty biur podróży zwróć uwagę, czy wszystkie elementy wyjazdu są zawarte w cenie. Niektóre biura podróży podają ostateczną cenę wyjazdu na Malediwy, natomiast w miejscu ‘cena nie zawiera’ jest wymieniony transfer na Malediwach. Transfery na Malediwach kosztują od 100 USD za osobę, po nawet 700 USD za osobę. Warto więc upewnić się, że cena podróży zawiera wszystkie elementy, w tym transfery na Malediwach, żeby później nie mieć na miejscu niemiłej niespodzianki, np. dopłaty kilkuset dolarów za transfer.

 

WAKACJE NA MALEDIWY NA WŁASNĄ RĘKĘ

Jeśli Twoją pasją jest planowanie wakacji, porównywanie cen lotów, hoteli, atrakcji i organizacja całej podróży, to nie ma problemu, abyś zorganizował również wyjazd na Malediwy na własną rękę. Pamiętaj jednak, by nie zostawiać rezerwacji na last minute. Hoteli na Malediwach jest około 120, a rezerwacji na wypoczynek w malediwskim raju dokonują ludzie z całego świata. Dlatego też nie warto czekać na last minute, ponieważ może okazać się, że wybrany przez Ciebie hotel nie ma już dostępnych miejsc. Zakładając wybrany przez Ciebie budżet na wyjazd, czy porównując oferty egzotyczne upewnij się, że wszystkie elementy wyjazdu zostały podliczone. Przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz transfery, które na Malediwach mogą kosztować nawet 700 USD za osobę.

W związku z pandemią warto również zwrócić uwagę na to, by wybrany przez Ciebie hotel miał możliwość anulacji Twojej podróży lub przesunięcia jej na inny termin. Taka opcja nie jest dostępna w każdym hotelu, dlatego też warto się tym zainteresować, zanim dokonasz płatności na pobyt.

 

JAKIE WYŻYWIENIE WYBRAĆ NA MALEDIWACH?

Na Malediwach najpopularniejszym typem wyżywienia jest All Inclusive. Wyżywienie All Inclusive standardowo zawiera pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe. W niektórych hotelach w pakiecie All Inclusive są zawarte również sporty wodne, kolacja na plaży, czy nawet wycieczki. Najbardziej luksusowe kurorty nadmorskie na Malediwach nie oferują jednak wyżywienia All Inclusive, a jedynie dwa posiłki. Praktycznie każdy hotel na Malediwach znajduje się na prywatnej, maleńkiej wyspie, gdzie nie ma żadnych sklepów, czy supermarketów. Nie ma więc możliwości zakupienia posiłków poza hotelem. Z tego też względu All Inclusive to najbardziej popularna opcja wyżywienia. Jeśli jednak nie zależy Ci na alkoholu i dodatkowych atrakcjach, wycieczkach zawartych w cenie oraz podczas egzotycznych wakacji najczęściej wybierasz śniadania i obiadokolacje, to pełne wyżywienie nie jest dla Ciebie. Wtedy wybierz opcję 2 posiłków. Najczęściej takie atrakcje, jak sporty wodne będą wtedy za dodatkową opłatą.

 

JAKIE SĄ RODZAJE HOTELI NA MALEDIWACH?

Wybierając się w podróż na Malediwy masz do wyboru wiele różnych rodzajów hoteli oraz typów zakwaterowania. Biorąc pod uwagę standard hotelu, to wyróżnia się guesthouse, hotele na lokalnych wyspach, hotele 3*, hotele 4*, hotele 5* oraz najbardziej ekskluzywne hotele - ultra luksusowe położone na prywatnych wyspach. Standard hotelu ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o cenę podróży na Malediwy. Podróż na Malediwy może więc kosztować 6 000 zł/os, gdy wybierzesz zakwaterowanie w guesthouse lub hotelu 3* na wyspie lokalnej, aż po 200 000 – 300 000 zł/os, gdy wybierzesz najwyższy typ zakwaterowania w najbardziej ekskluzywnym hotelu na Malediwach. Każdy resort spa znajdujący się na prywatnej wyspie na Malediwach jest położony bezpośrednio przy plaży. Natomiast hotele na lokalnych wyspach znajdują się często kilka minut od plaży publicznej.

Hotele na Malediwach można podzielić również według wieku powstania. Na Malediwach, jak i na całym świecie znajdują się hotele starsze i nowsze lub też odrestaurowane. Oczywiście starsze hotele takie, jak Thulhagiri Island Resort, Safari Island Resort, Biyadhoo Island Resort, Meeru Island Resort Spa, czy Kuredu Island Resort Spa są hotelami 3-4*, natomiast klimat, jaki tam panuje jest naprawdę przyjemny. Hotele te cechuje ciemne drewno we wnętrzach, malutkie bungalowy, sielska atmosfera i wyżywienie All Inclusive, czyli pełne wyżywienie z napojami i alkoholem.

Natomiast w nowszych hotelach dominuje biel i jasne drewno np. Kudafushi Island Resort Spa, Hurawalhi Island Resort, Komandoo Island Resort Spa. Hotel Kudafushi Island Resort postawił na świeże, białe i bardzo eleganckie wnętrza. Hurawalhi Island Resort oferuje jasne wnętrza. To co wyróżnia Hurawalhi Island Resort to wyjątkowa podwodna restauracja, w której można delektować się wyśmienitymi daniami w otoczeniu podwodnego świata, w tym kolorowych rybek, płaszczek i rekinów rafowych. Hurawalhi Island Resort oferuje również wiele form wyżywienia, jak pobyt ze śniadaniami, 2 posiłkami, 3 posiłkami, jak i All Inclusive.

 

HOTEL Z BASENEM NA MALEDIWACH

W związku z tym, że na Malediwach przez cały rok jest gorąco, basen kryty nie jest popularny. Na wyspach hotelowych znajduje się najczęściej basen odkryty z przepięknym widokiem na plażę z białym piaskiem i ocean. Dodatkowo, niektóre hotele oferują luksusowe wille na plaży oraz ekskluzywne wille na wodzie z prywatnym basenem. Na Malediwach są również baseny, które na dnie mają świecące drobinki co potęguje wrażenie luksusu. W hotelach niskobudżetowych często nie występuje nawet basen odkryty. Warto na to zwrócić uwagę planując swoją podróż.

Jeśli zależy Ci na fun Island - atrakcje, animacje, imprezy do białego rana i życie nocne na wyspie hotelowej, wybierz tak zwany hotel klubowy, czyli hotel oferujący wiele rozrywek zarówno za dnia, jak i nocą.

 

JAKIE SĄ RODZAJE ZAKWATEROWANIA NA MALEDIWACH?

Jeśli Twoim marzeniem są luksusowe wille na wodzie, czy wille na plaży z prywatnym basenem, to Malediwy będą idealną destynacją na Twoje wakacje. Na Malediwach, oprócz standardowych pokoi hotelowych znajdują się najpiękniejsze typy zakwaterowania na świecie – domki na plaży i domki na wodzie. Wiele z nich oferuje również ułatwienia dla niepełnosprawnych. Domki na plaży znajdują się bezpośrednio przy plaży, natomiast domki na wodzie są wzniesione na palach tuż nad krystalicznie czystą, turkusową laguną.

 

CZY WARTO ŁĄCZYĆ KILKA WYSP NA MALEDIWACH?

Jeśli chcesz połączyć kilka wysp na Malediwach i pragniesz zarówno wypocząć w hotelu na rajskiej wyspie, ale również poznać tamtejszych ludzi i lokalną kulturę, proponuję spędzić kilka nocy na lokalnej wyspie lub na Male w hotelu w centrum lub blisko centrum. Będziesz nie tylko mógł kupić pamiątki, udać się na ich targ rybny, czy ze świeżymi owocami i warzywami, ale również spróbować tamtejszej kuchni w lokalnych barach. Pamiętaj, że noc spędzona blisko centrum nie będzie luksusowa. Hotele na Male są średniej jakości, pokoje są małe i często bez klimatyzacji. Warto na to zwrócić uwagę. Jeśli chcesz zobaczyć Male, ale niekoniecznie interesuje Cię nocleg w stolicy, to polecam wycieczkę po Male najlepiej pierwszego lub ostatniego dnia pobytu na Malediwach. Czy wyspa Male to tak zwana fun Island? Musisz sam ocenić, gdy polecisz na Malediwy.

 

 

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA