Zamknij
REKLAMA

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne czy okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną na magnes? Co wybrać?

13:05, 30.07.2020 | materiały partnera

Osoby, które noszą okulary na co dzień, wiedzą, że lato to okres corocznego dylematu — jak chronić wzrok przed słońcem, a równocześnie zachować ostrość widzenia? Porównaliśmy dla Was dwie możliwości — korekcyjne okulary przeciwsłoneczne oraz okulary korekcyjne z przeciwsłoneczną nakładką na magnes. Które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku?

Choć technologia proponuje nam coraz lepsze rozwiązania, pewne drobiazgi wciąż pozostają uciążliwe dla osób, które noszą okulary na co dzień — zaparowane soczewki zimą, konieczność zachowania ostrożności podczas uprawiania sportu czy… właśnie ochrona wzroku przed słońcem. Dziś skupimy się na dwóch rozwiązaniach, z których każde ma swoje wady i zalety.

W najbardziej komfortowej sytuacji są osoby, które noszą soczewki kontaktowe. Wówczas łatwo wybrać dowolne okulary przeciwsłoneczne z szerokiej oferty salonów optycznych. Możemy zdecydować się na modne okulary Dior w sklepie iOkulary.pl lub specjalne modele do sportów wyczynowych, a potrzeba korekcji wady wzroku nie stanowi wyznacznika podczas podejmowania decyzji. Nieco trudniej wybrać okulary przeciwsłoneczne, gdy równocześnie oczekujemy od nich funkcji korekcyjnej.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne

Soczewki takich okularów, poza zapewnieniem ochrony przed słońcem, korygują także wadę wzroku użytkownika. Są wykonywane na zamówienie. Nigdy nie należy kupować gotowych okularów korekcyjnych, powinny one być dostosowane dokładnie do naszych potrzeb! Soczewki można dopasować do większości oprawek, więc możemy mieć swoje wymarzone przeciwsłoneczne okulary Dior czy Versace. Warto jednak wiedzieć, że nie w każdej oprawie soczewki będą wyglądać korzystnie, np. gdy soczewki muszą być dość grube ze względu na dużą wadę wzroku, mogą wystawać zza cienkich, metalowych oprawek. Przeciwsłoneczne soczewki korekcyjne są droższe niż standardowe, ale podczas zakupu można wybrać kolor szkieł lub zdecydować się na efekt lustrzanego odbicia w soczewkach. To także najlepsze rozwiązanie ze względu na duży komfort użytkowania.

Kiedy warto wybrać korekcyjne okulary przeciwsłoneczne? Mimo wysokich kosztów powinny je wybrać osoby, które mają dość dużą wadę wzroku, a ich praca lub tryb życia sprawia, że wiele czasu spędzają latem na świeżym powietrzu — np. ze względu na wykonywany zawód lub uprawianie sportów (wspinaczka, żeglarstwo). To także dobry wybór dla kierowców oraz osób, które chcą wybrać oprawki z najwyższej półki. Rzadziej decydują się na to rozwiązanie osoby, które lubią często zmieniać modele okularów lub mają szybko pogłębiającą się wadę, która wymusza regularną wymianę soczewek.

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną na magnes

Ostatnio coraz popularniejsze są okulary korekcyjne z wbudowanym w oprawki magnesem, na który przyczepia się nakładkę przeciwsłoneczną. W ten sposób w parę sekund możemy zmienić nasze zwykłe okulary korekcyjne w przeciwsłoneczne. Takie modele oprawek znajdziemy w każdym salonie optycznym i zazwyczaj ich cena nie odbiega od kosztu tych tradycyjnych. Często decydują się na nie osoby, które noszą okulary przeciwsłoneczne okazjonalnie, cenią wygodę i minimalizm — mała, płaska nakładka przeciwsłoneczna zmieści się w każdej torebce czy samochodowym schowku. To także popularny wybór dla dzieci i młodzieży.

Okulary korekcyjne ze specjalną nakładką przeciwsłoneczną nie zapewniają takiego komfortu widzenia jak przeciwsłoneczne okulary korekcyjne, ale sprawdzą się, jeśli używamy takiego rozwiązania od czasu do czasu, np. podczas weekendowych zakupów czy wakacyjnego wypoczynku. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią na stałe nosić swoje ulubione okulary lub nie chcą korzystać zamiennie z dwóch par (np. zmieniać okularów przy wejściu do sklepu, a następnie zmieniać ich po raz drugi podczas wychodzenia na słoneczną ulicę).

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć, jak często korzystamy z okularów przeciwsłonecznych i jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup. W razie wątpliwości warto odwiedzić salon optyczny, w którym obsługa może pomóc w podjęciu decyzji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA