Zamknij
REKLAMA

System WMS w pracy magazynowej

12:05, 29.07.2020 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach obserwujemy coraz większy wzrost zamówień w sektorze e-commerce. Jest to spowodowane rosnącym na znaczeniu realizowaniu zamówień przez internet, nie tylko w branżach B2C, ale również B2B. Firmy powinny pójść z duchem czasu, dlatego muszą dostosowywać się do panujących wymogów, jeśli chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Do tego potrzebna jest optymalizacja procesów oparta na systemie automatycznej identyfikacji. W tym celu trzeba zadbać o wszystkie składowe procesów, gdyż tylko to zagwarantuje nam sukces.

Nowoczesna logistyka stawia przedsiębiorcom ogromne wyzwania, szczególnie pod względem obsługi zamówień składanych przez poszczególnych klientów. Z roku na rok obserwujemy znaczący wzrost w sektorze zamówień internetowych, co jednocześnie rodzi potrzebę dopracowywania procesów odpowiedzialnych za sprawny przepływ towarów wewnątrz magazynu, ale także poza nim. W rozwiązaniach do automatycznej identyfikacji produktów (w skrócie – AutoID) znajdziemy m.in. drukarki etykiet, czytniki kodów kreskowych, a także kolektory danych. Wszystkie te urządzenia muszą być połączone za pomocą systemu magazynowego klasy WMS (Warehouse Management System).

System WMS jest nieodzownym elementem sprawnie prosperującego magazynu. Takie oprogramowanie służy do wspierania przebiegu procesów magazynowych i logistycznych przedsiębiorstwa, a także integracji wszelkiego rodzaju sprzętu do automatycznej identyfikacji produktów i środków trwałych. Warto również zauważyć, że rozbudowane WMS-y posiadają także moduły, które zdolne są do mierzenia sezonowości konkretnych towarów, a także do organizacji przestrzeni wewnątrz budynku. Wszystko to służy skróceniu czasu potrzebnego na skompletowanie i zrealizowanie zamówienia, co jednocześnie przekłada się na maksymalizację wpływów.

WMS przede wszystkim pozwala na minimalizację błędów powstających przez czynnik ludzki. System wyręcza pracowników w wielu kwestiach, dzięki czemu można przenieść siły na inne części procesów. Szczególnie ważne w tej materii jest odpowiednie spięcie funkcjonującego sprzętu z oprogramowaniem. Na szczęście nowoczesne systemy WMS są w stanie pracować z rozwiązaniami różnych producentów, dzięki czemu przedsiębiorstwa nie muszą skupiać się na drukarkach, czytnikach lub terminalach oferowanych tylko przez jednego dostawcę. Pracownicy magazynu i osoby decyzyjne nie muszą zatem obawiać się, że jakaś część ich procesu lub procesów może być niekompatybilna z zakupionym rozwiązaniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA