Zamknij
REKLAMA

Styl hampton: nadmorski klimat we wnętrzach - jak stworzyć marynistyczny styl?

00:00, 27.07.2020 | materiały partnera

Amerykański kompleks kurortów Hamptons jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich miejsc wypoczynkowych na świecie. Stał się również źródłem inspiracji dla projektantów wnętrz. Styl hampton jest dość minimalistyczny, wprowadza relaksujący, wakacyjny klimat do każdego pomieszczenia. Stosując się do poniższych wskazówek, z łatwością odtworzysz go w swoim domu.

Domowe Hamptons

Wakacje w Hamptons stały się kultowym elementem amerykańskiej kinematografii, popularyzując wyjątkowy styl urządzania tamtejszych wnętrz. Styl hampton z jednej strony jest subtelny i dość surowy, ale jednocześnie niezwykle elegancki i bogaty. Jego cechami charakterystycznymi jest wykorzystanie naturalnych surowców – podłogi, meble oraz boazeria wykonane są z drewna, a to wszystko wykończone lnianymi lub wełnianymi tkaninami oraz marmurami i mosiężnymi elementami. Nadmorski klimat uzupełnią elementy marynistyczne oraz dodatki związane z przyrodą.

Klimatyczna kolorystyka

Wnętrza urządzane w stylu hampton powinny przede wszystkim być jasne i przestronne. Podstawą będą bielone lub pokryte naturalną boazerią ściany oraz drewniane podłogi, a to wszystko uzupełnione jasnymi, piaskowymi lub kremowymi tkaninami. Poza neutralnymi kolorami, kojarzącymi się z plażą, możemy wykorzystać również dodatki we wszystkich odcieniach niebieskiego, od jasnych błękitów aż po głęboki granat. Idealnym wyborem będą np. granatowe fotele, które znajdziemy na stronie MyHoneyHome.pl.

Marynistyczne dodatki

Dla uzyskania najlepszego efektu, warto jest zdecydować się na dodatki, które wprowadzą do naszego wystroju odrobinę wysublimowanego luksusu. Dekorując jadalnie, wybierzmy lniane obrusy oraz porcelanową, jasną zastawę. Regały czy parapety ozdobią ceramiczne figurki przedstawiające latarnie morskie lub łódki.

Lampiony, świeczki i świeczniki od Lene Bjerre jako designerskie i stylowe dodatki do domu świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Nie zapominajmy również o wykorzystaniu wiklinowych lub jutowych koszy, które będą nie tylko praktyczne, ale również nadadzą całemu wnętrzu przytulny klimat.

Decydując się na wykorzystanie stylu hampton, stworzymy przestrzeń, która będzie idealnym miejscem odpoczynku od codzienności, dając nam możliwość poczucia się jak na spokojnych, nadmorskich wakacjach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA