Zamknij
REKLAMA

Leasing - to dobry pomysł!

07:51, 22.07.2020 | materiały partnera

Bez pieniędzy ani rusz - ta stara prawda sprawdza się wszędzie, w tym także w biznesie. Czasami przedsiębiorstwa potrzebują nagle gotówki, aby sfinalizować jakiś projekt, czy też zrealizować niespodziewany, ale bardzo atrakcyjny kontrakt. Niestety nie zawsze w kasie firmy jest odpowiednia ilość gotówki, którą można wprawić w ruch. Można wówczas sięgnąć do rezerw, które znajdują się w każdym przedsięwzięciu, a z których to czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy. Jak to uczynić?

  1. Leasing, który może pomóc
  2. Dobre rozwiązanie na trudniejszy czas
  3. Nie tylko maszyny, nie tylko urządzenia

Leasing, który może pomóc

Jednym ze sprawdzonych rozwiązań, po które możemy wówczas sięgnąć, jest tzw. leasing zwrotny. Znany w zachodniej Europie, zyskuje coraz więcej zwolenników i zwolenniczek także w Polsce. Polega on w dużym skrócie na tym, że znajdujemy firmę, która weźmie od nas w leasing, np. urządzenia, maszyny, czy też samochody, w zamian zaś wypłaca nam określoną sumę pieniędzy, którą bardzo szybko możemy zainwestować w inne działania. Wszystko odbywa się na podstawie umowy, w której szczegółowo są zawarte sposoby postępowania. Umowy tego typu są zawierane na czas kilku lat. Z maszyn, czy innych urządzeń możemy nadal korzystać w tym samym zakresie jak dotychczas, a więc mamy pełną zdolność produkcyjną oraz więcej gotówki na koncie.

Dobre rozwiązanie na trudniejszy czas

Warto podkreślić, że ten typ leasingu nie obniża zdolności kredytowej naszej firmy, a pozyskanie pieniędzy nie wymaga, tak dużej ilości dokumentów, jak to ma miejsce przy braniu pożyczki lub kredytu inwestycyjnego w banku. Niektóre polskie firmy leasingujące, jak np. Leason, proponują możliwość skorzystania z takiej formy pomocy, jak leasing online. Dzięki temu nie musimy się nawet ruszać sprzed biurka, aby uzyskać tego typu wsparcie. Możemy się więc skupić na zarządzaniu oraz pracy. Leasing maszyn, czy też innych urządzeń może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

Nie tylko maszyny, nie tylko urządzenia
Co ważne leasing ten rozciąga się także na tak nietypowe zadania, jak np. leasing motocykla, czy też leasing auta. Pozwala to na skorzystanie z tej formy wsparcia finansowego nie tylko wielkim graczom, ale i małym podmiotom gospodarczym, prowadzącym, np. jednoosobową działalność gospodarczą. W przypadku niewielkich firm takie wsparcie może być nawet o wiele bardziej istotne. Warto więc pamiętać, że w obecnych czasach dobrze jest korzystać z nowoczesnych rozwiązań na polu finansowym, dzięki którym możemy się spokojnie rozwijać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA