Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszą farbę elewacyjną?

11:20, 20.07.2020 | materiały partnera

Fasada to wizytówka Twojego domu. Farba elewacyjna powinna więc nie tylko wykazywać dobrą przyczepność do różnych rodzajów podłoża. Musi też mieć odpowiedni odcień, aby dom nabrał unikalnego stylu. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej farby fasadowej.

Dobrze dobrana sprawi, że Twój dom wyróżni się na tle innych. Podpowiadamy, czym kierować się, szukając farby elewacyjnej.

Właściwości dobrej farby elewacyjnej

Fasada domu jest szczególnie narażona na działanie warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr niosący drobinki kurzu i piasek, a także ekspozycja na promienie słoneczne sprawiają, że farba elewacyjna musi być naprawdę odporna. Najlepiej, jeśli nie byłaby też zbyt „ciężka”. Co to znaczy? Farba do elewacji powinna pozwolić niejako „oddychać” Twoim ścianom. Kluczowym elementem jest również przyczepność. Nieważne, czy ściany, które chcesz pomalować są cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, gipsowo-kartonowe, drewniane czy drewnopochodne – dobra farba fasadowa powinna całkowicie je odświeżyć. Sprawdź więcej farb elewacyjnych: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Elewacje/c/b2c-elewacje.

Farba fasadowa – jaki kolor wybrać?

Wybierając kolor elewacji, zastanów się, czy chciałbyś wyróżnić swój dom wśród innych posesji, czy może wolisz postawić na absolutną klasykę. Jeśli myślisz o nowoczesnym wykończeniu – dobry wyborem będzie np. połączenie bieli z modnym kolorem szarym, ceglastym lub czekoladowym. Zarówno dla piętrowych, jak i parterowych domów zawsze sprawdzają się też zdecydowane kolory, jak np. grafity wpadające w odcienie granatowego i niebieskiego lub ciemniejsze zielenie. Klasyczne kolory farb fasadowych to wszelkie jasne odcienie. Wśród nich dominują zawsze żółcie, biele, delikatne brązy, jasne szarości. Pamiętaj, żeby farba do elewacji odpowiednio komponowała się z Twoim otoczeniem. Jeśli np. przeważają u Ciebie ciemne, drewniane wykończenia, a dach jest ciemnoczerwony lub brązowy – fasadę zrób jaśniejszą.

Farba do elewacji Śnieżka – zalety

Farba Śnieżka Extra Fasadowa to jeden z produktów, które znajdziesz w Dekoratorium. Jest wydajna, bo pokryje nawet do 9 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Do tego spełnia większość warunków dobrej farby elewacyjnej. Śnieżka jest odporna na ścieranie, dzięki czemu łatwo wyczyścisz swoją elewację. Jej zaletami jest też tworzenie powłok matowych, trwałych, dobrze przyczepnych, odpornych na warunki atmosferyczne i przepuszczających powietrze. Farba fasadowa dostępna jest w aż 32 kolorach – od delikatnych beżów, przez brązy i szarości, aż do zdecydowanych odcieni, jak żółty, czekoladowy czy ceglasty. Z powodzeniem możesz nią pomalować fasady budynków, ale i ściany wewnątrz pomieszczeń.

Wybór farby elewacyjnej jest zazwyczaj zwieńczeniem większego remontu – np. docieplania ścian. Często na nową farbę fasadową decydujemy się też wtedy, gdy nasz dom wymaga już odświeżenia – pojawiły się pęknięcia, ubytki w ścianach czy zacieki po wodzie. Zajrzyj do Dekoratorium i wybierz odcień, który idealnie ozdobi Twój dom!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA