Zamknij
REKLAMA

Kto powinien kupić materac bardzo twardy? Doradzają eksperci z SleepMed

08:36, 02.07.2020 | materiały partnera

Sen jest jednym z najistotniejszych procesów zachodzących w naszym organizmie. Powinniśmy zrobić wszystko, by przebiegał on spokojnie, w wygodnych i relaksujących warunkach.

Kluczowa rola snu w naszym życiu – do czego prowadzi bezsenność?

Sen to proces, który reguluje wiele różnych zjawisk zachodzących w naszym organizmie. Ma on decydującą rolę w naszym odpoczynku, ale o tym wie praktycznie każdy. Naukowcy przez lata badań odkryli także jego wpływ na naszą gospodarkę hormonalną i pamięć. Sen wpływa na nasz nastrój, umiejętność skupiania się i refleks. Jest on przy tym wszystkim bardzo niedocenianym aspektem życia człowieka. Często sen jest ostatni na naszej liście priorytetów, dalej niż zajmowanie się ważnymi sprawami związanymi z pracą, czytanie książek czy oglądanie seriali. To duży błąd. Sen jest czymś, co decyduje w głównej mierze o naszym stylu życia. Jeśli zdrowo śpimy, jest duża szansa, że będziemy też zdrowo żyć. Jeśli nie śpimy zdrowo, nie ma szansy na satysfakcję z codziennych czynności i normalne funkcjonowanie. Dlatego warto zrobić wiele dla snu – szczególnie kiedy mowa o wyborze materaca. Zacznijmy od podstawowego parametru – twardości.

Twardość materaca – jaką powinienem wybrać?

W przypadku materacy mamy do czynienia ze skalą twardości, która dosyć dobrze spisuje się w praktyce. Materace lekkie są przeznaczone dla osób o wadze mniejszej niż 60 kilogramów. Są one sygnowane znakiem H1. Materace H2 są za to cenione przez osoby, które ważą od 60 do 80 kilogramów. Materace twarde H3 sprzyjają osobom o wadze powyżej 80 kilogramów. Materac bardzo twardy H4 to propozycja dla użytkowników ważących powyżej 100 kilogramów.

Pomimo funkcjonowania określonych kategorii twardość materaca jest dosyć subiektywną cechą. Te podręcznikowe informacje i obowiązująca skala stanowią jedynie pewien pogląd na tę tematykę. Nie ma idealnego materaca – istnieje za to model, który będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie. Musimy więc brać pod uwagę, że materac bardzo twardy H4 nie zawsze musi być dobrym pomysłem, nawet w przypadku osób ważących powyżej 100 kilogramów. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Tak samo reguła ta może nie działać w przypadku osoby, której waga wynosi np. 55 kilogramów, a czuje się ona jednak doskonale na materacu H4. Dlatego zalecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania, okres gwarancyjny i właściwości prozdrowotne materaca. Twardość powinniśmy przetestować sami w praktyce. Dobrym pomysłem jest też zakup materaca dwustronnego, który ma dwa różne poziomy twardości.

Najlepsze materace rehabilitacyjne – SleepMed

Materace o wszystkich typach twardości znajdziemy w ofercie marki SleepMed. Jesteśmy producentem, który zajmuje się przede wszystkim materacami o zastosowaniu medycznym. Nasze materace rehabilitacyjne sprawdzają się świetnie w zapobieganiu występowania chorób kręgosłupa i w trakcie rekonwalescencji po wypadku. Staramy się zapewniać możliwie jak najlepsze rozwiązania, które opracowywane są w specjalnych laboratoriach. W SleepMed liczy się przede wszystkim twarda wiedza i gromadzone od lat doświadczenie. Podczas produkcji materacy SleepMed kierujemy się filozofią, która przyświeca nam od początku firmy. Naszym celem jest zapewnienie higienicznego, skutecznego i wygodnego odpoczynku każdemu – niezależnie od jego stanu zdrowia. Nasze flagowe produkty, które szczególnie zostały docenione przez klientów z Polski, to materac SleepMed Hybrid Premium, który charakteryzuje się idealną elastycznością i dopasowywaniem się do ciała leżącego, a także Materac SleepMed Hybrid Supreme, który skierowany jest do najbardziej wymagających klientów. Będzie to odpowiedni wybór dla tych, którzy potrzebują rozwiązań bezkompromisowych.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA