Zamknij
REKLAMA

Szafki na buty - czy wiesz, jak duży jest wśród nich wybór?

10:17, 25.06.2020 | materiały partnera

Na co dzień mało kto zastanawia się nad wyborem idealnej szafki na buty. To dość oczywisty element wyposażenia domu, do którego niewiele osób przykłada większą uwagę. Z drugiej strony z pewnością każdy pan i pani domu z pewnością zauważyli choć raz, że w przedpokoju dość szybko powstaje bałagan. Wystarczy odłożyć na podłogę kilka par butów, obok nich parasolkę i jeszcze przynieść taboret kuchenny, żeby mieć na czym usiąść i… nagle w przedpokoju brakuje wolnego miejsca. Rozsądnie wybrana szafka na buty, szczególnie taka, która zapewnia miejsce do siedzenia, wieszak, a nawet lustro, może okazać się złotym środkiem w walce z brakiem ładu.

Szafki na buty do przedpokoju - idealny sposób na ład w korytarzu

W korytarzu, w którym wszyscy domownicy, jak i również goście, zostawiają swoje buty, kurtki, płaszcze, czy parasolki przed wejściem do mieszkania, często panuje bałagan. Wielu osobom wydaje się to problem, który nie ma właściwie żadnych możliwych rozwiązań. Przecież musi być miejsce, w którym wszyscy pozostawiają te elementy ubioru, prawda? Oczywiście, że tak, ale nie znaczy to, że nie istnieje sposób na porządek w tej części domu. Wystarczy chociażby zwykły regał na buty, do tego kilka wieszaków na kurtki i parasolki, a korytarz od razu zacznie wyglądać zupełnie inaczej.

Regał na buty ma jednak to do siebie, że poprzez brak zamkniętych szafek czy szuflad, nadal może powodować wizualne wrażenie braku porządku. Dla tych, którzy chcieliby zupełnie się go pozbyć, dobrym rozwiązaniem będą zamykane szafki na buty do przedpokoju. Jak widać na stronie https://www.wonder.pl/c/szafki-na-buty, wybór jest naprawdę duży. Może to być metaliczna wąska szafka do minimalistycznego wnętrza, lub kolorowa komoda na buty, która wprowadzi trochę życia i uśmiechu już na korytarz.

Szafka na buty z siedziskiem - najbardziej funkcjonalne rozwiązanie

Wiele osób potrzebuje lub po prostu lubi siąść podczas zakładania butów. Nic w tym dziwnego - wykonywanie tej czynności na stojąco nie jest ani wygodne, ani szczególnie łatwe. Szafka na buty z siedziskiem będzie wygodnym rozwiązaniem w każdym domu, jednak w niektórych przypadkach może być wręcz konieczna. Osoby starsze, dzieci, czy kobiety w ciąży, mogą mieć utrudnione zadanie przy zakładaniu butów na stojąco. Po co przenosić do przedpokoju krzesło lub pufę, jeśli można od razu wybrać szafkę z siedziskiem? Z pewnością zajmie ona mniej miejsca niż dwa osobne meble. Przy okazji będzie także schludnie wyglądać - w jednym miejscu mieści ona wystarczająco przestrzeni na przechowywanie obuwia oraz wygodne jego założenie.

Szafki na buty nie muszą być nudne - poznaj nowoczesne szafki na buty

Szafka na buty większości ludzi kojarzy się z prostym, niczym niewyróżniającym się regałem, lub zwykłą szafką o neutralnym kolorze. Tymczasem nowoczesne szafki na buty występują w wielu kolorach czy kształtach. Podczas gdy jedne świetnie wpisują się w eleganckie wnętrza swoją drewnianą fakturą, inne śmiałymi kolorami powodują uśmiech na dziecięcych twarzach. Wybierając szafkę, która podoba się wszystkim domownikom, znacznie łatwiej będzie wprowadzić nawyk chowania do niej obuwia. Przecież o to właśnie chodzi, aby od razu po przyjściu do domu zamykać w niej buty i nie tworzyć niepotrzebnego bałaganu w przedpokoju. Jeśli więc coś ma pomóc domownikom w zdobyciu tego nawyku, to z pewnością będzie to nowoczesna szafka o ciekawym kolorze, kształcie, czy fakturze, której wszyscy będę używać z uśmiechem na twarzy.

Komoda na buty w eleganckim wnętrzu

W eleganckich wnętrzach nie zawsze znajdzie się miejsce na prosty regał na buty, na którym mimo organizacji, wciąż może być widoczny nieład. Nie sprawdzą się w nim także szafki w śmiałych odcieniach, które tak chętnie wybierają najmłodsi. Elegancki wystrój pomieszczeń wymaga pewnej konsekwencji w dobieraniu elementów wyposażenia wnętrza. Na szczęście i do takich aranżacji można dość łatwo dobrać mebel, który pomoże zapanować nad bałaganem w przedpokoju, a dodatkowo będzie po prostu świetnie wyglądał. Komoda na buty może być wykonana z różnych materiałów, jednak do najbardziej klasycznych wnętrz najczęściej wybierane są te modele, które swoją klasę prezentują naturalną fakturą pięknego drewna. Drewno jest pod tym kątem całkowicie niepowtarzalne - pasuje tak samo dobrze do młodzieżowego pokoju pełnego kolorowych plakatów, jak i eleganckiego salonu z geometryczną fototapetą. I tutaj taki wybór z pewnością okaże się w pełni trafiony - piękne drewniane komody na buty stworzą spójną wizualnie całość nawet w najbardziej eleganckich domowych korytarzach.

Funkcjonalne rozwiązanie - szafka na buty z lustrem i wieszakiem

Szczególnie w niewielkiej przestrzeni ceni się takie meble, które są możliwie najbardziej funkcjonalne. W wielu mieszkaniach przedpokój ma zaledwie kilka metrów kwadratowych i nie ma tam wystarczająco miejsca, aby wstawić obszerną szafkę na buty, lustro i jeszcze kilka wieszaków na kurtki i płaszcze. Na szczęście nowoczesne szafki na buty z lustrem i wieszakiem sprawdzą się nawet w bardzo niewielkich przedpokojach, gdzie każde kilka centymetrów wolnego miejsca jest na miarę złota. Trudno zrezygnować z któregoś z tych elementów - szafka na buty pomaga dbać o porządek, wieszaki są konieczne, aby powiesić kurtkę czy płaszcz po powrocie do domu, a lustro przydaje się przed wyjściem, żeby ostatni raz spojrzeć na siebie zanim opuści się mieszkanie. W sytuacji, w której jeden mebel może zapewnić wszystkie te elementy i to zajmując przy tym bardzo niewiele miejsca, nie trzeba jednak z niczego rezygnować.

undefined

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%