Zamknij
REKLAMA

Czy opłaca się inwestować w garaż?

11:45, 24.06.2020 | materiały partnera

  Garaż - dla kogo jest przeznaczona taka konstrukcja budowlana? Odpowiedź jest jasna. Dla wszystkich osób chcących zadbać o swoje pojazdy. Nie tylko o auta osobowe, ale również motocykle i inne pojazdy, jakimi na co dzień ludzie posługują się na drogach. Często w garażach na okres zimy swoje miejsce znajdują np. łodzie, które nie mogą pozostać bez "garażowania" przez całą jesień i zimę. Przyszli posiadacze domów jednorodzinnych staje przed jeszcze jednym dylematem - garaż pojedynczy czy podwójny?

Garaż dla dwóch osób

  Jak się okazuje, osoby posiadające już swój dom jednorodzinny w zdecydowanej mierze żałują, że nie zdecydowały się na garaż dla dwóch pojazdów. W efekcie jedno auto zawsze jest "garażowane", a drugie nie. Z czego wynika ten błąd? Budując swój dom byliśmy posiadaczami jednego pojazdu. Z czasem okazało się, że drugi domownik stał się posiadaczem drugiego pojazdu (lub nawet trzeciego!). Dla takich samochodów, itd. nie znajdzie się już miejsce w starym, garażu, a dobudowanie nowego pomieszczenia z pewnych względów już nie wchodzi w grę. Warto więc naprawdę przed wkopaniem łopaty w ziemię pod nowy dom, przemyśleć fakt istnienia drugiego garażu. W szczególności, jeżeli cała rodzina wyprowadza się daleko poza miasto. Osoby dorosłe nie zawsze mogą jednym autem dojeżdżać do pracy. Powstaje więc konieczność zakupu drugiego auta, aby móc cieszyć się pełną swobodą. Jak więc widać drugi garaż prędzej czy później okaże się potrzebny.

Prace projektowe

  Okazać się może, że garaż na dwa auta przy domu jednorodzinnym, może potrzebować dość dużo miejsca. Minimalna powierzchnia takiej samodzielnej lub też nie konstrukcji budowlanej obejmuje ok. 40 m2. Ta liczba może się zwiększyć, ponieważ to wszystko zależy do ilości aut oraz dodatkowych rzeczy, jakie będą się tam znajdować. Gotowy projekt domu musi zawierać z góry zaplanowane miejsce na taki garaż, ponieważ w innym przypadku może się okazać, że nie starczyło miejsca na wybudowanie miejsca dla dwóch pojazdów. Konieczne jest również przemyślenie w jakiej zabudowie ten garaż ma się znajdować. Do wyboru pozostaje garaż "jeden za drugim" lub w typie " szeregowym". Ta pierwsza konstrukcja budowlana jest bardzo wątpliwa i niewielka część osób się na nią decyduje. Parkowanie jeden za drugim nie jest wygodne, ponieważ może się okazać, że pojazd z tyłu będzie wyjeżdżał wcześniej. Zaistnieje konieczność przestawienia pierwszego auta, wyjechania drugim i ponowne przestawienia pierwszego pojazdu. Jak więc widać korzystniejsza wydaje się zabudowa "szeregowa", gdzie obydwa auta stoją koło siebie i nigdy nie będzie problemu z wyjazdem. Na tym "jeden za drugim" mogą zdecydować się osoby, które mają problem ze swoją działką i jest to dla nich ostateczność lub też jedno z aut nie jeździ tak często.

Dodatkowe pomieszczenie

  Podwójny garaż nadal do nas nie przemawia i uważamy, że nigdy nie będzie nam potrzebny? Nigdy nie mów nigdy, jak to mówią. Przecież dodatkowe pomieszczenie zawsze się przyda. W szczególności, jeżeli chodzi o dom jednorodzinny. W tym przypadku drugi garaż można wykorzystać jako schowek na niepotrzebne rzeczy. Tak, zawsze znajdzie się ich dużo, dlatego dodatkowe miejsce do przechowywania nikomu nie zaszkodzi. Drugie stanowisko w garażu równie dobrze może stać się własnym...warsztatem samochodowym. Wielu mężczyzn ma smykałkę do tego, aby wykonywać samodzielnie drobne naprawy - nie tylko przy aucie, ale także przy innych rzeczach. Dlatego też przyda się takie dodatkowe miejsce, gdzie takie umiejętności będzie można rozwinąć w jeszcze lepszy sposób. Przechowywanie odpowiednich urządzeń do naprawy pozwoli na zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy, jakie zawsze tracimy na wizycie u mechanika. W tym momencie będzie to nie tylko warsztat samochodowy, ale także miejsce, gdzie będzie można rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Zamiast hałasować i brudzić w domu lub nawet na podwórku, wszystko będzie można ze spokojem wykonać pod dachem, gdzie nikomu nic nie będzie przeszkadzało i zawsze będzie sucho.

Garaż na 2 samochody 

Jeśli posiadasz 2 pojazdy, warto zastanowić się nad inwestowaniem w garaż dwustanowiskowy. Takie rozwiązanie, pozwala na oszczędność materiału, pomieszczeń, a także może pomieścić poza samochodami dodatkowe domowe urządzenia jak kosiarka, rower, narzędzia ogrodniczne. Dodatkowe miejsce, może powodować, że nie muisz budować piwnicy czy inwestować w schowek czy dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%