Zamknij
REKLAMA

5 najbardziej znanych atrakcji Krakowa

07:48, 19.05.2020 | materiały partnera

Kraków ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Wśród nich są jak znane muzea i budynki, tak i ulice i place, i nawet całe dzielnice. Żeby zobaczyć je wszystkie zabraknie tygodnia. Jeżeli nie mają Państwo tak dużo czasu, polecamy zwrócić uwagę na te najbardziej popularne:

  1. Stare Miasto
  2. Wawel
  3. Kazimierz
  4. Plac Bohaterów Getta
  5. Fabryka Schindlera

1.Stare Miasto

Stare Miasto to jest nazwa dzielnicy administracyjnej Krakowa, ale również najbardziej odwiedzanej części miasta. Jest ono otoczone parkiem o nazwie Planty, urządzonym na miejscu byłych murów obronnych. Najszybszy sposób na zwiedzanie starego miasto to przejście tak zwaną Drogą Królewską, która się zaczyna przy bramie Floriańskiej, przecina Rynek Główny i się kończy przy Zamku Królewskim na Wawelu. Po drodze warto zrobić przystanek przy Kościele Mariackim i posłuchać słynnego hejnału, który można usłyszeć tam o każdej pełnej godzinie.

2.Wawel

Zamek Królewski na Wawelu to była rezydencja królewska, która została opuszczona na początku XVII wieku. W Katedrze Wawelskiej są pochowani króle i królewny polscy. W jednej z wieży Katedry znajduję się jeden z największych dzwonów Polski, dzwon Zygmunt. Dla jego uruchomienia jest potrzebna siła co najmniej 8 osób. Pod wzgórzem znajduje się rzeźba Smoka Wawelskiego, nawiązująca do znanej krakowskiej legendy.

Najlepszy sposób na zwiedzanie Starego Miasta i Zamku to prywatna wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem. Program zwiedzania i treść wycieczki może być dostosowana do zainteresowań i grupy wiekowej turystów.

3.Kazimierz

Kazimierz jest również znany jako była dzielnica żydowska. Kazimierz był założony jako osobne miasto, duża jego część została zasiedlona przez żydów. To jest najlepsze miejsce w Krakowie na zgłębienie swojej wiedzy na temat historii i kultury żydowskiej. Dzielnica zachowała swój wyjątkowy klimat, w ciągu dnia warto odwiedzić zachowane synagogi i cmentarze, wieczorem – lokalne restauracje i puby.

4.Plac Bohaterów Getta

Plac Bohaterów Getta to jest centralny punkt i jedno z najważniejszych miejsc w zwiedzaniu Starego Podgórza. Teraz, to jest trzecia za popularnością wśród turystów część Krakowa, pod czas II wojny światowej na jego terenie było założone getto dla mieszkańców Krakowa pochodzenia żydowskiego. Przy placu znajduje się znana Apteka pod Orłem i pozostałości murów getta.

Polecamy połączyć zwiedzanie Kazimierza i Starego Podgórza, żeby zgłębić swoją wiedzę na temat historii ludności żydowskiej w Krakowie. Ponieważ to spory obszar do obejrzenia to komfortowym rozwiązaniem będzie odwiedzić obie dzielnice wybierając zwiedzanie melexem z audioprzewodnikiem, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo cennego czasu.

5.Fabryka Schindlera

Fabryka Schindlera to muzeum poświęcone okupacji Krakowa. Los miasta i jego mieszkańców jest pokazany w narracyjny sposób. Część wystawy zaznajomi zwiedzających z historią fabryki i postacią Oscara Schindlera, której jest poświęcony film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Fabryka również została jedną z lokacji okazałych w filmie, jak i liczne ulice i place Kazimierza i Podgórza. Na terenie kamieniołomu Liban wciąż można zobaczyć pozostałości dekoracji filmowych.

Fabrykę można zwiedzać samodzielnie, kupując bilety w kasie lub na stronie muzeum https://www.muzeumkrakowa.pl/oddzialy/fabryka-schindlera. Można też wykupić zwiedzanie z przewodnikiem u jednego z krakowskich tour operatorów jak KrakowDirect - zwiedzianie fabryki schindlera.

Na zwiedzanie najważniejszych atrakcji Krakowa polecamy poświęcić co najmniej 2 dni.

Zapraszamy do Krakowa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA