Zamknij
REKLAMA

ORŁY Gastronomii w Szczecinie?

08:30, 15.05.2020 | materiały partnera

Jedziesz do Szczecina tylko na weekend, a może dopiero co się wprowadziłeś? Na pewno chciałbyś spróbować kuchni miasta gryfa, ale niespecjalnie lubisz się ze słynnym paprykarzem. W Szczecinie znajdziesz o wiele więcej niż tylko konserwy rybne - podpowiemy Ci jak wybrać, aby trafić!

Dla wszystkich, którzy lubią zaplanować swoje posiłki, polecamy skorzystać z opinii setek zadowolonych smakoszy, zamieszczonych na stronie plebiscytu ORŁY Gastronomii. Po kliknięciu w ten link (KLIK!) zobaczycie listę restauracji i kawiarni w Szczecinie. Znajdują się na niej tylko te, które w 2020 roku Internauci uznali za najlepsze. Po wybraniu lokalu ukaże nam się mapka dojazdu, adres oraz telefon kontaktowy, jeśli chcemy zamówić catering na wynos.

Nie lubicie planować? Nic nie szkodzi. Udajcie się koniecznie na Rynek Sienny lub Deptak Bogusława. Te dwa punkty w Szczecinie to największe zbiorowiska różnorodnych kuchni. Rynek Sienny to bardziej egzotyczne kierunki smakowe: restauracja brazylijska, chińska, azjatycka, indyjska. Pojedyncze lokale oferują kuchnię polską i włoską, ale są w zdecydowanej mniejszości. To tutaj znajdziecie też miejsce do degustacji win z najdalszych zakątków świata.

Deptak księcia Bogusława X to miejsce wielu spotkań. Bistra, małe puby, pierogarnie i wszystko co kojarzy nam się z szybkim lunchem lub wieczornym, luźnym wyjściem ze znajomymi znajdziecie tutaj. Każdy znajdzie coś dla siebie na dobry początek piątkowego wieczoru. Kuchnia włoska, burgery, dania z ziemniaka, wspomniane pierogi czy też bardziej barowe przystawki. Możecie chodzić od lokalu do lokalu i zadowolić każdego uczestnika spotkania.

Wielbiciele pięknych widoków zdecydowanie powinni udać się do Cafe 22, zlokalizowanego w tzw. „szczecińskim termosie”. Zjemy tam zarówno wspaniałe szczecińskie wyroby piekarnicze, dobrą kawę, jak i lekkie dania lunchowe. Jednak nie jedzenie jest w tym miejscu najważniejsze, a widok na panoramę Szczecina z 22-iego piętra cylindrycznego wieżowca.

Na zakończenie naszej wycieczki udajmy się na Plac Orła Białego, koło Katedry. W Palarni Kawy dostaniecie jedną z najlepszych kaw na wynos w mieście a w Cup&Cake by Izybar zjecie wspaniałe, kolorowe muffinki. Oba specjały można zabrać ze sobą na ławeczkę, zlokalizowaną na środku placu i delektować się wspaniałym popołudniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA