Zamknij
REKLAMA

W jakim zawodzie sprawdzi się ekstrawertyk?

13:47, 14.05.2020 | materiały partnera

Ekstrawertycy są postrzegani jako osoby towarzyskie, potrafiące czarować słowem i zarażające dobrym humorem. Praca zespołowa, bezpośredni kontakt z klientem oraz szybkie myślenie to cechy, za które ceni się osoby ekstrawertyczne. W których branżach sprawdzi się ten typ osobowości?

Ekstrawertycy doskonale czują się w centrum uwagi, są duszą towarzystwa i szybko się integrują. Łatwo przystosowują się do nowych, zmiennych warunków, potrafią dopasować się do oczekiwań drugiej strony i potrafią walczyć o swoje. Ten typ osobowości można łatwiej zmotywować poprzez wysokie zarobki lub benefity finansowe niż osoby introwertyczne. Osoby ekstrawertyczne nie znoszą stagnacji, bardzo źle czują się w pracy monotonicznej, wymagającej ciszy i skupienia. Praca w pojedynkę nie sprawia im satysfakcji, dlatego też należy zadbać o odpowiednią ekspozycję stanowiska lub dobry zespół projektowy. Mając to na względzie, ekstrawertyk może mieć trudności w zawodach wykonywanych w pojedynkę, np. analityk, pracownik controllingu, archiwum czy biblioteki. Freelancing związany z przebywaniem w domu również może być uciążliwy dla osób ekstrawertycznych.

Gdzie zaś najlepiej odnajdzie się ten typ osobowości? Przede wszystkim tam, gdzie spotkają się twarzą w twarz z klientem. Stanowiska sprzedażowe, promocyjne, doradcze oraz animujące to żywioł pracowników żądnych kontaktu z drugą osobą. Ekstrawertyków warto zatrudnić w charakterze hostów, animatorów czasu wolnego, kelnerów, sprzedawców oraz przedstawicieli handlowych. Osoby ekstrawertyczne częściej są również skutecznymi i lubianymi kierownikami, managerami oraz liderami zespołów, którzy potrafią podtrzymać morale i zainspirować innych do działania. Wolny zawód również stoi przed nimi otworem, o ile zagwarantuje możliwość pracy z ludźmi, jak np. dziennikarz, doradca, trener personalny czy coach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA