Zamknij
REKLAMA

Pierwsza praca - korepetytor

13:46, 13.05.2020 | materiały partnera

Jesteś studentem lub uczniem i umiesz przekazać innym przyswojoną wiedzę? Lubisz pracować z ludźmi, a kontakt z dziećmi i uczniami szkoły podstawowej sprawia Ci przyjemność? Jeżeli tak, to praca jako korepetytor będzie dla Ciebie idealna na rozpoczęcie kariery zawodowej

Zdobyta wiedza zarówno na studiach, jak i wcześniejszych etapach edukacji może zostać nie tylko wykorzystana w codziennym życiu, ale i spieniężona podczas udzielania korepetycji. Praca jako korepetytor jest bardzo wygodna i elastyczna ze względu na swobodę umawiania godzin dydaktycznych, co z pewnością zostanie docenione przez studentów o nieregularnym harmonogramie zajęć. Kolejnym plusem jest brak rozróżnienia na wynagrodzenie brutto netto - otrzymane pieniądze w całości trafiają do kieszeni korepetytora.

Najważniejsza w pracy korepetytora jest oczywiście wiedza i wysoki poziom samodyscypliny. Regularnie odświeżane, aktualizowane i poszerzane umiejętności z pewnością zadziałają jako walor, a umiejętność samodzielnego organizowania materiałów dydaktycznych jest niemal obligatoryjna przy tego typu pracy. Prowadzenie zajęć w ciekawy, łatwy do przyswojenia sposób to kolejny plus, po którym do młodego korepetytora ustawią się kolejki chętnych. Praca ta daje o wiele większą elastyczność niż w przypadku innych zawodów "na start" - sami wybieramy uczniów, z którymi chcemy pracować oraz godziny, w których świadczymy usługi.

Jak wygląda kwestia wynagrodzenia? Na ostateczną wysokość pensji składają się następujące czynniki: stopień zaawansowania wiedzy, konkurencja na rynku oraz wielkość miasta, w którym nauczamy. Przyjmuje się, że najmniejsze wynagrodzenie otrzymają korepetytorzy języka angielskiego w średniej wielkości miejscowości. Tu zarobki będą wynosiły około 25-30 złotych za godzinę zajęć. Na drugim końcu osi wynagrodzeń znajdą się specjaliści z zakresu nauk ścisłych - nikogo nie zdziwi stawka rzędu 180-200 złotych za godzinę nauczania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA