Zamknij
REKLAMA

Dekoracyjne rolety na okna dachowe – jak o nie dbać?

14:32, 08.04.2020 | materiały partnera

Stanowią popularną alternatywę dla firan, zdobią wnętrze i pozwalają na kontrolę ilości światła na poddaszu. Dekoracyjne rolety na okna dachowe łączą w sobie funkcjonalność i stylowy design. Nie można jednak zapominać o ich regularnym czyszczeniu, bowiem szybko stracą swój estetyczny wygląd, a także staną się siedliskiem kurzu i brudu. Jak dbać o rolety? Jakie środki stosować do ich pielęgnacji? Przeczytaj, by poznać odpowiedzi.

Dekoracyjne rolety na okna dachowe – jak przedłużyć ich trwałość?

Bez wątpienia trwałość rolety wewnętrznej zależy głównie od jakości jej wykonania oraz zastosowanych materiałów, jednak systematyczna pielęgnacja może dodatkowo wydłużyć czas jej użytkowania. Bez regularnego czyszczenia dekoracyjne rolety na okna dachowe mogą stracić głębię koloru, a widoczne zabrudzenia zniszczą nawet najbardziej efektowną aranżację. Jak dbać o rolety?. Wygodnym sposobem na usunięcie kurzu jest odkurzacz. Wystarczy kilka chwil, by dekoracyjne rolety na okna dachowe odzyskały dawną czystość. Podobny efekt można uzyskać stosując suchą szmatkę z mikrofibry i delikatnie przecierając materiał.

Dekoracyjne rolety na okna dachowe – jak usunąć plamy?

Aby usunąć drobne zabrudzenia lub spowodowane przez owady plamy najlepiej użyć miękkiej ściereczki lub gąbki zwilżonej w letniej wodzie. Powierzchnię rolety należy przecierać bardzo delikatnie, by zapobiec pomarszczeniu lub uszkodzeniu tkaniny, Delikatnie przetrzyj powierzchnię, aby zapobiec pomarszczeniu lub uszkodzeniu tkaniny. Uważaj, bo mocne tarcie może uszkodzić tkaninę. . Aby umożliwić roletom wyschnięcie, pozostaw je rozwinięte na jakiś czas. Zanim jednak wyczyścisz dekoracyjne rolety na okna dachowe, zapoznaj się ze wskazówkami producenta, dotyczącymi pielęgnacji posiadanego modelu. Poszczególne zalecenia mogą bowiem różnić się od siebie, w zależności od zastosowanego materiału. W ofercie VELUX znajdziesz rolety z trwałej tkaniny poliestrowej, która posiada dużą odporność na zniszczenia. Utrzymanie w czystości wysokiej jakości produktów jest z reguły znacznie łatwiejsze niż w przypadku podatnych na odbarwienia i delikatnych rolet.

Dekoracyjne rolety na okna dachowe – czego nie robić?

Mimo że najszybszym sposobem na przywracanie czystości jest pranie, w przypadku rolet nie wchodzi to w grę, podobnie jak prasowanie. Prasowanie mogłoby zniszczyć nie tylko dekoracyjne rolety na okna dachowe, ale też żelazko. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo uciążliwymi plamami, często nie pozostaje nic innego, jak wymiana rolety. W ofercie VELUX znajdziesz duży wybór wzorów, które z pewnością urozmaicą aranżację na poddaszu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA