Zamknij
REKLAMA

Czy Twoja firma w UK potrzebuje ubezpieczenia?

15:17, 03.04.2020 | materiały partnera

Zakładając swój własny biznes w UK nie można zapominać o kwestii ubezpieczenia. Jest to nie tylko sposób na zabezpieczenie swojej działalności oraz zapewnienie sobie stabilności finansowej, ale w określonych przypadkach zakupienie odpowiedniej polisy jest również wymogiem prawnym. Właśnie dlatego zdobycie przynajmniej podstawowych informacji na temat ubezpieczeń biznesowych jest bardzo istotnym krokiem dla każdego przedsiębiorcy.

Kiedy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Dostępne w Wielkiej Brytanii ubezpieczenia komercyjne dzielą się na dwie kategorie: te, których posiadanie jest wymogiem prawnym, oraz te, o których wykupieniu decyduje osoba prowadząca działalność gospodarczą. Jednak nawet ubezpieczenia obowiązkowe wymagane są tylko w określonych przypadkach. Pierwszym z nich jest fakt zatrudnienia pracowników. W tym momencie niezbędnym staje się wykupienie Employers’ liability insurance, czyli ubezpieczenia, które chroni pracodawcę przed konsekwencjami finansowymi na wypadek problemów zdrowotnych pracownika wynikających z wykonywanej pracy. Należy również pamiętać o obowiązku ubezpieczenia wszystkich samochodów wykorzystywanych do pełnienia obowiązków służbowych.

Czy warto inwestować w ubezpieczenia dobrowolne?

Pozostałe dostępne na rynku ubezpieczenia biznesowe należą do grupy polis dobrowolnych, oznacza to, że ich brak nie grozi żadnymi sankcjami prawnymi, na przykład grzywną. Jednak mogą one uchronić przed komplikacjami wynikającymi z nagłych wypadków oraz szkód, dzięki czemu są w stanie pomóc firmie uniknąć kłopotów finansowych w trudnych chwilach. Bezpieczeństwo i stabilność sprzyja rozwojowi biznesu, dlatego warto przejrzeć dostępne oferty pod kątem swoich własnych potrzeb. W ten sposób możliwe będzie wybranie polisy, która pozytywnie wpłynie na stan firmy oraz sprawi, że nawet nagła awaria sprzętu nie będzie powodem do zmartwień.

Jakie rodzaje ubezpieczeń są dostępne?

Dobrowolne ubezpieczenia biznesowe obejmują cały szereg możliwości, które pozwalają na zapewnienie swojej firmie ochrony dostosowanej do prowadzonej działalności. Wśród dostępnych możliwości są:

  • product liability insurance: jest to polisa, która zapewnia ochronę producentom w chwili, w której ich produkt okaże się wadliwy i doprowadzi do szkody lub problemów zdrowotnych konsumenta.
  • public liability insurance: jest to ubezpieczenie OC firmy, które chroni firmę przed konsekwencjami szkód lub wypadków poniesionych przez osoby postronne w wyniku działań podejmowanych w ramach działalności biznesu.
  • professional indemnity insurance: to forma ubezpieczenia, która zabezpiecza biznes na wypadek błędów popełnionych w ramach pełnienia obowiązków służbowych.
  • business equipment insurance: to polisa, która przyda się każdej firmie, w której działalności niezbędny jest określony sprzęt. W razie uszkodzenia mienia taka polisa pozwala na pokrycie kosztów napraw.

Dzięki dobraniu polisy właściwej do potrzeb firmy można zabezpieczyć ją przed komplikacjami i trudnościami finansowymi wynikającymi w nagłych wypadków. Właśnie dlatego warto inwestować nie tylko w ubezpieczenia obowiązkowe, ale także te dodatkowe, które oferują Ci kolejny poziom zabezpieczeń.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA