Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto robić backup?

15:05, 25.03.2020 | art.sponsorowany

Jak każdy dobrze wie, dane warto mieć zapisane w kilku miejscach. Niektórzy sądzą, że wystarczy jedna dodatkowa wersja, poza oryginałem, inni postulują nawet trzy. Oczywiście – im więcej, tym lepiej, ale tworzenie kilkudziesięciu to opcja dobra jedynie dla dużych przedsiębiorstw i portali. Dla wymagań mniejszych firm z pewnością wystarczą mniej rozległe środki.
 

Co to backup?

Istnieje mnóstwo form kopiowania danych, których nie należy mylić z backupem. Przykładowo, nie jest nim przenoszenie danych w inne miejsca, przy zachowaniu oryginałów na ich miejscach (archiwizacja) ani też bieżące kopiowanie systemu (mirroring). Backup dubluje system w określonym momencie.

 

Kiedy możesz stracić swoje dane?

Zawinić może człowiek lub technologia – tak czy owak nigdy nie możesz mieć stuprocentowej pewności, że obędzie się bez kopii. Mimo zaufania, którym darzysz pracowników, wystarczy chwila nieuwagi, by bezpowrotnie wyczyścić arkusz kalkulacyjny czy plik innego formatu. Bywa i tak, że dane traci się przez niedopracowane aktualizacje. Dlatego też warto nie tylko zabezpieczać się antywirusami i systemami antyDDoS, ale też pomyśleć zawczasu o backupie. W ten sposób Twoje dane będą odporne na ewentualne uszkodzenia.

 

Jak zrobić backup?

 Backup najlepiej się sprawdzi jako podwójna kopia danych na oddzielnych nośnikach – na przykład, jedna kopia na dysku zewnętrznym, druga na wynajętym serwerze lub hostingu (https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www). W ten sposób dane będą bezpieczne nawet wtedy, gdy któreś z narzędzi zostanie zniszczone lub zaatakowane.

Możesz wykonać backup pełny lub częściowy – jak nazwa wskazuje, pełny backup wykonuje się cyklicznie na całym systemie, a backup częściowy dotyczy jedynie wybranych ręcznie plików.

Wygodną opcją jest wrzucanie niezbędnych plików lub danych na wynajęty serwer. W Sprint Data Center możesz wybierać między rozmaitymi pojemnościami, a nawet po wyborze – rozszerzyć parametry. Dzięki takiej skalowalności masz pewność, że wraz z większą ilością danych, zawsze zmieszczą się w chmurze. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są wliczone w standard dodatki – jak choćby ochrona antywirusowa lub ochrona antyDDoS.

 

Dlaczego zrobić backup?

Przede wszystkim dbasz w ten sposób o bezpieczeństwo danych – zarówno tych niezwykle istotnych, jak i mniej ważnych. Mając je pod ręką – automatycznie pobierane na chmurę – w każdej chwili możesz sprawdzić ich stan i postępy zdalnie, bez konieczności logowania się do oryginalnego systemu.

W ten sposób buduje się też wiarygodną i rzetelną markę – zapewnienie ochrony danym klientów sprawia, że firma jest postrzegana jako godna zaufania i gotowa na każdą ewentualność. Obietnica bezpieczeństwa przyciąga też nowych klientów, dlatego nie ma co czekać – zainwestuj w serwer lub hosting w Sprint Data Center i podaruj swoim klientom to, na co zasługują.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone