Zamknij
REKLAMA

Magazyn wysokiego składowania od jednego dostawcy

11:46, 27.01.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Magazyn wysokiego składowania to obecnie jeden z najpopularniejszych wyborów wśród przedsiębiorstw inwestujących w nowy obiekt. To tutaj jest największe pole manewru w celu zredukowania ograniczeń związanych z ceną gruntów, rosnącymi wymaganiami dystrybucyjnymi oraz sytuacją na rynku pracy.

Wózki systemowe w magazynie wysokiego składowania

Wózek systemowy to najbardziej zaawansowane z prezentowanych rozwiązań. W wózki systemowe inwestują zarówno duże firmy logistyczne, jak i średniej wielkości przedsiębiorstwa produkcyjne. W tym przypadku możliwa jest automatyzacja dużej części procesu logistycznego. Przykładowo, marka Crown zapewnia integrację wózka VNA z magazynowym systemem informatycznym. Jak to działa? W największym uproszeniu. Wózek widłowy dostaje zadanie z WMS, operator maszyny uruchamia wózek, a urządzenie do lokacji paletowej porusza się w trybie automatycznym. Za bezpieczeństwo odpowiada pętla indukcyjna umiejscowiona w podłodze obiektu. Wózek systemowy daje możliwość pracy z materiałami spaletyzowanymi, jak i kompletacji ręcznej, nawet na wysokości kilkunastu metrów.

Wózki typu Reach Truck w magazynie wysokiego składowania

Reach Truck to najpopularniejszy wózek widłowy spotykany w magazynach wysokiego składowania. Tego typu maszyna jest synonimem wózka wysokiego składowania. Operator siedzi tutaj bokiem, a przeciwwaga jest umieszczona pod urządzeniem. Uzyskujemy w ten sposób kompaktowy sprzęt o bardzo dużych możliwościach w zakresie obsługi materiałów. Praca może być realizowana w korytarzach roboczych mniejszych niż 3 metry. Reach Truck pozwala składować produkty na wysokości kilkunastu metrów. W tym przypadku możemy po raz kolejny odwołać się do marki Crown, która definiuje standardy w kategorii wysoki skład. Na szczególna uwagę zasługuje wózek Crown ESR1000 – urządzenie jest na stałe podłączone do Internetu i dostarcza szereg funkcjonalności pozwalających efektywnie zarządzać magazynem oraz realizować procesy w jego obrębie.

Regały magazynowe wysokiego składowania

Najpopularniejszym nośnikiem, na którym składowane są materiały jest paleta. Może być ona wykonana z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. W zależności od produktu przechowywanego na palecie, stosuje się różne rodzaje regałów magazynowych wysokiego składowania. Przy wyborze dostawcy regałów należy rozważyć wybór firmy posiadającej odpowiednie przygotowanie, doświadczenie oraz szeroki zakres rozwiązań. Taki partner jest w stanie fachowo doradzić i zredukować ryzyko związane z wdrożeniem. Standardowe systemy regałowe dostępne na rynku:

  • regały rzędowe – konstrukcja ramowa montowana w długich rzędach, pozwalająca na łatwy dostęp do magazynowanego towaru,

  • regały przepływowe – konstrukcja zamontowana pod kątem i wyposażona w rolki do grawitacyjnego transportu palet,

  • regały wjezdne – konstrukcja, w którą wjeżdża wózek widłowy obsługujący system – paleta spoczywa na szynach w tunelach regałowych,

  • regały typu Shuttle – bardzo podobna konstrukcja do rozwiązania wjezdnego, ale za obsługę palet w tunelach regałowych odpowiadają platformy samojezdne sterowane radiowo,

  • regały mobilne – konstrukcja do składowania palet zamontowana jest na bazach stalowych poruszających się z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Rozwiązania regałowe wybiera się w zależności o charakterystyki składowanego produktu oraz specyfiki danego procesu logistycznego. Częstą praktyką jest łączenie dwóch albo więcej systemów w obrębie jednej hali. Ograniczeniem co do wysokości regałów jej zazwyczaj zasięg sprzętu przeznaczonego do ich obsługi. 

Kompleksowe rozwiązania

Kompleksowe wyposażenie magazynu we współpracy z jednym dostawcą po prostu się opłaca. W takim przypadku mamy do czynienia z jedynym procesem negocjacyjnym, jednym procesem wdrożeniowym, a dostawca jest zmuszony do pełnej odpowiedzialności za rozwiązanie, które w całości przygotował. Ten aspekt nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w przypadku dużej złożoności systemu, gdzie każdy centymetr może wpłynąć na pełną funkcjonalność rozwiązania.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone