Zamknij
REKLAMA

Ranking kredytów hipotecznych

07:22, 24.01.2020 | materiały partnera

Odpowiedni wybór kredytu hipotecznego jest bardzo ważną kwestią dla wszystkich osób marzących o swoim własnym kącie. Jest to decyzja, która będzie rzutować na życie przez następne kilkadziesiąt lat. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, iż rata kredytu często pochłania sporą część miesięcznego wynagrodzenia. Posiadanie własnego domu lub mieszkania jest jednak bardzo dobrym zabezpieczeniem przyszłości swojej, lub swoich dzieci. Często jest to najcenniejszy składnik naszych aktywów. Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego należy jednak bardzo dobrze przemyśleć, spędzić czas na poznaniu różnych ofert oraz dowiedzieć się jak najwięcej na temat dodatkowych opłat, jakie na nas ciążą w przypadku sfinalizowania umowy kredytowej. Warto spojrzeć także na ranking kredytów hipotecznych na http://hipotekaodpodstaw.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/.

Jakie koszty składają się na kredyt hipoteczny?

Najważniejszym kosztem są oczywiście odsetki zgodne z oprocentowaniem kredytu. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest o wiele niższe niż tradycyjnych kredytów konsumenckich, jednak długość okresu spłaty sprawia, iż jest to duże obciążenie dla miesięcznego budżetu. Banki stosują dodatkowo marże, których wartość procentowa jest doliczana do wartości oprocentowania. Obecnie na rynku, za podpisanie umowy kredytu hipotecznego klient jest również zobowiązany do zapłaty prowizji. Koszt prowizji oscyluje wokół wartości 1% do 2% wartości kredytu. Oferty banków różnią się, lecz często można natrafić na dwa różne warianty jednego banku. Jeden wariant obejmuje niższą marżę, drugi natomiast zerową prowizję. W sytuacji takiego dylematu, klient musi przeliczyć sobie, która opcja jest dla niego tańsza. 

Każdy bank zachęca swoich klientów do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia kredytu na wypadek wypadku lub utraty pracy. Często w drodze negocjacji, bank proponuje swoim klientom ofertę, wedle której wzięcie ubezpieczenia ściąga z kredytobiorcy obowiązek zapłaty marży banku. Jest to kwestia, którą należy sobie przeliczyć, by mieć pewność, że ubezpieczenie nie będzie generowało jeszcze wyższych kosztów. 

Najlepsze kredyty hipoteczne

W obecnym momencie najlepszą ofertą kredytu hipotecznego może pochwalić się BNP Paribas, który oferuję oprocentowanie rzeczywiste w wysokości 3.82%, w skład którego wchodzi również marża 1,2%. Bank nie pobiera dodatkowo żadnej prowizji. By skorzystać z powyższych warunków, klient musi posiadać Konto osobiste, miesięczne wpływy na konto w wysokości minimum 2500 złotych oraz złożoną zgodę na korespondencję. 

Równie ciekawą ofertę proponuje bank Pekao. W przypadku tego banku, oprocentowanie jest równe 4.03% z czego marża banku marża jest wyceniona na 1.8%. Dodatkowo bank warunkuję podpisanie umowy prowizją w wysokości 3000 złotych. 

Trzecie miejsce w klasyfikacji najbardziej atrakcyjnych ofert hipotecznych zajmuje Credit Agricole. Ten bank oferuję oprocentowanie 4.09%, w skład której zalicza się również marża banku w wysokości 2%, jednak nie pobiera żadnej prowizji. Klient wnioskujący o kredyt zobowiązany jest do posiadania konta z wpływem minimum 3000 złotych oraz ubezpieczenia na życie, oraz ubezpieczenia nieruchomości na okres 5 lat. 

Jak widać, banki proponują różne oferty, jednocześnie wymagając od klientów spełnienia różnych warunków. Warto przed podjęciem decyzji zasięgnąć informacji o ofertach jak największej ilości banków, by mieć pewność, że wybrało się propozycję najlepiej pasującą do naszych potrzeb. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone