Zamknij
REKLAMA

Poznaj zalety picia wody w butelkach szklanych

00:00, 21.01.2020 | Artykuł partnera
Skomentuj

Każdy dorosły człowiek zapewne wie, a jeśli nie, to szybko powinien nabyć tę wiedzę, że do prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody. Organizm dorosłego człowieka potrzebuje około dwóch litrów wody dziennie. Zbyt małe nawodnienie może doprowadzić do wielu zaburzeń, dlatego najlepiej wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody - przez cały dzień w małych ilościach. Do niedawna woda kojarzyła się z plastikowymi butelkami, które na półkach sklepowych różniły się kształtem, wielkością i kolorem. Dzisiaj wiemy, że plastik ma szkodliwy wpływ na środowisko, a jego ograniczenie jest jedną z kluczowych kwestii, o jaką należy zadbać. Dlatego też należy wybrać wodę w butelkach szklanych. Warto sprawdzić, jakie są zalety szklanych butelek na wodę.

Nawadniaj organizm, pamiętając o środowisku!

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz częściej przed dokonaniem zakupu zastanawiamy się nad tym, czy produkt, który wybieramy, jest szkodliwy dla środowiska. Proekologiczna postawa ma ogromny wpływ na rynek związany z wodami butelkowanymi - coraz częściej odchodzi się od plastikowych butelek na rzecz tych szklanych bądź wielorazowego użytku. Dzięki temu zostaje ograniczana produkcja plastikowych butelek, które do niedawna stanowiły główną formę sprzedaży wody. Warto zdać sobie sprawę, że przy nawadnianiu organizmu istotne jest nie tylko picie odpowiedniej ilości wody, lecz także to, jaka jest to woda oraz naczynie, z którego się ją pije. 

Plastik - sztuczny szkodnik planety

Ci, dla których kondycja naszej planety nie jest obojętna, na pewno wiedzą, jak szkodliwy dla środowiska jest plastik. To sztuczne tworzywo ,,zalało” naszą planetę głównie ze względu na jego niską cenę i możliwość masowej produkcji. Niestety, poza tymi cechami plastik ma także niechlubną sławę - jego wytrzymałość sprawia, że rozkłada się nawet przez setki lat. Inną kwestią jest to, że butelki plastikowe wykonane z tworzywa PET mogą być wzbogacone barwnikami bądź innymi substancjami, co nie pozostaje bez znaczenia na zdrowie konsumentów. Wciąż trwają dyskusje na temat tego, czy butelki PET mogą mieć wpływ na produkty w nich przechowywane. Odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze znana. Jednak jedno jest pewne - wybierając wodę w szklanych butelkach, mamy pewność, że opakowanie nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm. 

Gdzie kupić wodę w szklanych butelkach?

Coraz częściej wody w butelkach szklanych dostępne są w sklepach spożywczych. Dzięki temu klienci mają wybór między różnymi rodzajami opakowań i mogą wybrać taki, jaki chcą. Szklane butelki są cięższe niż te plastikowe, dlatego warto zastanowić się nad większą dostawą do domu bądź biura. Dzięki temu woda w butelkach szklanych zostanie dostarczona pod wskazane miejsce, tak by móc ją mieć zawsze pod ręką. Taką usługę oferuje Dar Natury

Woda w butelkach szklanych - elegancki wybór

Bardzo często wodę w butelkach szklanych wybiera się do bardziej eleganckich przestrzeni - np. sal konferencyjnych bądź hoteli. Oprócz codziennych decyzji pojedynczych konsumentów, bardzo ważną rolę odgrywa postawa osób zarządzających firmami. Wybierając wodę w butelkach szklanych, nie tylko zmniejszają zużycie plastiku, lecz także promują proekologiczną postawę, co niesie pozytywny przekaz.

(Artykuł partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone