Zamknij
REKLAMA

Gdzie spędzić wolny czas w Warszawie?

11:52, 07.01.2020 | materiały partnera

Warszawa ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Gdzie warto spędzić swój wolny czas w stolicy? Zapraszamy do zapoznania się z tymi propozycjami!

Interesujące zabytki o wielowiekowej historii, ale również całkowicie nowe obiekty, które również zasługują na uwagę. Warszawa to eklektyczne miasto kontrastów, gdzie każdy może miło spędzić swój czas zarówno jako turysta poznający stolicę po raz pierwszy, jak również jako jej mieszkaniec. Gdzie spędzić wolny czas w Warszawie? Sprawdź już teraz wszystkie przygotowane przez nas sugestie!

1. Pałac Kultury i Nauki

To chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w całej Warszawie. Warto nie tylko przyjrzeć mu się z zewnątrz, ale również wejść do środka. W Pałacu Kultury i Nauki znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć efektowną panoramę całego miasta. Ponadto Pałac Kultury i Nauki oferuje szereg innych atrakcji. Można wybrać się tutaj do kina, teatru, przyjść na koncert, zjeść coś wyśmienitego w jednej z restauracji lub kawiarni albo też odwiedzić jedno z kilku działających tutaj muzeów:

  • Muzeum Warszawy
  • Narodowe Muzeum Techniki
  • Muzeum Domków dla Lalek
  • Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN

2. Muzeum Łazienki Królewskie

Piękne o każdej porze roku – Muzeum Łazienki Królewskie to idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu na tle historycznych zabytków. Można zobaczyć tutaj efektowny pałac Na Wyspie, a także odwiedzić piękne ogrody – Ogród Królewski, Ogród Modernistyczny, Ogród Romantyczny i Ogród Chiński. W Łazienkach Królewskich organizowane są także znane koncerty chopinowskie przyciągające wielu słuchaczy.

3. Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to jedno z najbardziej znanych obiektów muzealnych znajdujących się w Warszawie. To właśnie tam odwiedzający mogą zapoznać się bliżej z historią Powstania Warszawskiego. Muzeum jest także przyjazne dzieciom i w ciekawy, przystępny dla najmłodszych sposób opowiada o patriotyzmie oraz o historii.

4. Ogrody na dachu BUW

To także intrygująca propozycja przeznaczona dla każdego, kto lubi zieleń. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z ogrodem innym niż wszystkie, ponieważ ogrody na dachu BUW (Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie) znajdują się na dachu budynku.

Ogrody składają się z dwóch części – górnej oraz dolnej, które połączone są ze sobą spływającym strumieniem. Co ciekawe, szklany dach znajdujący się na budynku pozwala na podglądanie wnętrza biblioteki.

5. Bulwary wiślane

Gdy pogoda dopisuje, warto wybrać się także na bulwary przy Wiśle. To odnowiony teren, który stał się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku wśród mieszkańców Warszawy. Na bulwarach wiślanych często organizowane są także różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, targi.

Oczywiście, to jeszcze nie wszystkie miejsca, które odpowiadają na pytanie, gdzie spędzić wolny czas w Warszawie. Do dyspozycji jest o wiele więcej ciekawych zakątków, gdzie można poznać bliżej historię miasta, zjeść coś pysznego, pobawić się wraz ze znajomymi.

Więcej ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Warszawie można znaleźć na stronach:

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone