Zamknij
REKLAMA

Kac morderca… a pogromcą detoks alkoholowy

09:10, 02.01.2020 | materiały partnera

Alkohol wykorzystywany jest w różnych przypadkach. Ma pomagać w smutnych i ciężkich chwilach, ale również zwiększać radość człowieka w momentach wymagających świętowania lub triumfu. Dla alkoholików picie staje się koniecznością, metodą, dzięki której można przetrwać kolejny dzień. Uzależnienie w wielu przypadkach rozpoczyna się od sporadycznego sięgania po kieliszek. Nie trudno popaść w alkoholizm, lecz nie łatwo się go pozbyć. Nawet powszechnie znany, lecz częsty kac może symbolizować wstępne stadium choroby. Wybawieniem może być detoks alkoholowy.  

Detoks alkoholowy - kac i nie tylko 

Kac, czy też zespół bądź syndrom dnia następnego to powszechnie znane uczucie, a szczególnie jego skutki. Mimo tej świadomości ludzie nieustannie ryzykują swoje zdrowie dla wypicia większej ilości trunku. Zatrucie alkoholem ma związek z przekroczeniem konkretnej ilości alkoholu, która jest dozwolona w przypadku każdego człowieka. Szacuje się, że nie powinno być to więcej niż 200 g piwa 5%, 100 g wina 10% lub 25 g wódki 40%. W przypadku mężczyzn bezpieczna granica to 4-krotne przekroczenie norm maksymalnie przez 5 dni w tygodniu, a u kobiet dawka podwójna. Niektórym trudno zrozumieć, jak ryzykowne potrafi być spożywanie alkoholu, póki sami nie doświadczą konsekwencji. Sposobem na zahamowanie kaca, a nawet przerwanie ciągu alkoholowego jest detoks alkoholowy. W Krakowie specjaliści wykwalifikowani z zakresu alkoholizmu i jego leczenia polecają tę metodę, szczególnie na początku drogi do trzeźwości. Niewielka inwazyjność detoksu alkoholowego, brak znieczulenia, czy wszelkich ograniczeń po zabiegu oraz jednoczesne oddziaływanie na ciało i psychikę sprawia, że odtrucie alkoholowe staje się odpowiednim rozwiązaniem na walkę z wszelkimi dolegliwościami alkoholowymi.

?

 

 

Detoks alkoholowy u lekarza - przebieg zabiegu 

Zaplanowany detoks alkoholowy w Krakowie, przede wszystkim w klinikach leczenia alkoholizmu, mimo pewnej schematyczności zawsze ma cechy indywidualne. Spowodowane jest to przez fakt, że każdy organizm potrzebuje czegoś innego i jest bardziej lub mniej nadwyrężony przez jednorazowe nadużycie alkoholu lub następstwa alkoholizmu. Detoks alkoholowy w przypadku ciąg alkoholowego trwa minimalnie pół dnia, a maksymalnie cały, rzadko dłużej.  Kac natomiast można zwalczyć przy pomocy detoksu alkoholowego  po 3 godzinach podawania odpowiedniej mieszanki witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz innych substancji, będących naturalnym lekiem dla organizmu. Rodzaj medykamentów wykorzystywanych podczas detoksu alkoholowego zawsze jest ten sam, lecz różna bywa ich ilość. Aby można było to zweryfikować, wymagana jest najpierw rozmowa z lekarzem. Taki wywiad medyczny wykazuje wszelkie przeciwwskazania oraz potrzeby leczonej osoby pod względem zdrowotnym oraz mentalnym. Z pewnością skutki odtrucia alkoholowego to nie efekt placebo, lecz wynik bezpiecznej regeneracji i oczyszczenia ciało oraz umysłu.  

Detoks alkoholowy - w domu czy klinice?

Z myślą o wygodzie bądź szybkości działań, niektóre osoby szukają informacji na temat domowego detoksu alkoholowego. W Krakowie tego typu postępowanie nie jest polecane przez specjalistów. Kliniki zapewniają stałą opiekę na każdym etapie terapii. Mogą także doradzić, na co się zdecydować po detoksie alkoholowym. Cena tego przygotowującego do abstynencji zabiegu wynosi 600 zł, gdy leczony jest kac i odpowiednio więcej w zależności od sytuacji zdrowotnej leczonej osoby.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone