Zamknij
REKLAMA

Zakup stali na budowę – jak wyszukać najniższe ceny?

00:00, 24.12.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Stal na budowę jest niezbędna. Koniecznie trzeba kupić to, co dobrej jakości. Solidna stal sprawdzi się doskonale – wzmacnia domy, pozwala budować doskonałe szkielety budynków, jednak nie jest sztuką zakup drogiej stali, lecz produktu w dobrej cenie. Dobra jakość i zrównoważona cena są koniecznością. Stal zbrojeniowa musi być solidna, aby spełniła swoją rolę i aby klienci jej nie reklamowali. Do budowania domu jednorodzinnego potrzebne jest beton zbrojony stalowymi prętami. One muszą być mocne, solidne oraz doskonale sprawdzić się, podtrzymując konstrukcję całego budynku. Pręty można kupić na sztuki lub na metry. Zawsze należy policzyć 10 procent zapasu na przycięcie takich prętów. Można kupić pręty połączone w szkielety lub siatki zbrojeniowe. Szkielety to konstrukcje połączone strzemionami, są one bardzo trwałe i doskonale nadają się do wzmocnienia budynków domów jednorodzinnych oraz większych.

Jak znaleźć odpowiednie pręty lub stal?

Należy zrobić rozeznanie i nie można kupić prętów w pierwszej lepszej hurtowni. Jest to doskonała sprawa, godna wszelkiej uwagi i mająca znaczenie dla klientów. Do budowy domów jednorodzinnych stosowane są pręty gładkie ze stali klasy A-O, A-I, A-II, A-III. Stal zbrojeniowa A II oraz A-III jest bardzo wytrzymała. Żebrowane pręty można stosować w elementach konstrukcyjnych, ponieważ montuje się je szybko oraz łatwo. Składy budowlane oraz hurtownie są bogate w różne pręty stalowe oraz stal Poznań. Cena uzależniona jest od gatunku, średnicy oraz wielkości zamówienia. Pręty żebrowe można kupić w dobrej cenie, która waha się w granicy 2500-2800 zł netto za tonę. Jeśli cena spada poniżej 2400 zł netto za tonę, to oznacza, że jest to doskonała cena i warto nabyć taki produkt. Jeśli firma kupuje co najmniej 2 tony takich prętów to może liczyć na rabat w wysokości 2-3 procent. I to jest bardzo dobra oferta cenowa. Rabat należy umówić zawsze przed zakupem. Stali zbrojeniowej nie należy przechowywać na ziemi, lecz należy je ułożyć na podkładach, aby nie stykały się bezpośrednio z gruntem. W razie wątpliwości w kwestii stali dobrze jest skomunikować się z Polską Unią Dystrybutorów Stali, która doskonale doradzi i powie jak sobie poradzić z zakupem odpowiedniej stali. Solidność takiej firmy to podstawa, a PUDS zrzesza najlepszych dystrybutorów stali w Polsce. Co ważne PUDS podaje średnie ceny stali oraz elementów ze stali, co jest wytyczną dla wielu osób.

Pożyteczne rankingi PUDS

PUDS publikuje roczne rankingi Dystrybutorów Stali, odpowiadając na pytania, które firmy najlepiej sobie radzą w tej dziedzinie. Pod uwagę brane są obroty finansowe, zyski oraz tonaż. Dzięki takim rankingom można zdobyć dobre rozeznanie dotyczące obrotu stalą. Jest to doskonałe źródło informacji dla każdego. W 2018 roku w czołówce firm zajmujących się dystrybucją stali były Arcelor Mittal, Konsorcjum Stali S.A., Grupa Pruszyński, Grupa Kapitałowa Bowim, Grupa Kapitałowa Stalprofil, Gonvarri Polska, Balex Metal, Serwistal, RBB Stal, Blachprofil. Do tych firm warto wybrać się po stal doskonałej jakości oraz w dobrych cenach.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone