Zamknij
REKLAMA

Jak zrobić ozdoby świąteczne?

07:52, 18.12.2019 | materiały partnera

Ręcznie tworzone ozdoby świąteczne w ostatnich latach stają się bardzo modnym sposobem na dekorowanie domu. W wielu sklepach i internetowych portalach aukcyjnych znajdziemy produkty z naturalnych przedmiotów i wykonywane ręcznie. Jeżeli jednak nasze mieszkanie ma być udekorowane w oryginalny i charakterystyczny dla niego sposób, warto samodzielnie pokusić się o wykonanie tego typu ozdób.

(Zobacz porady i inspiracje - https://domar.pl/kategorie/dekoracje/)

Naturalne stroiki i dekoracje
W najnowszych trendach, którymi kierujemy się podczas tworzenia dekoracji świątecznych, sporo miejsca znajdują ozdoby wykonywane z naturalnych produktów. Nie trzeba bardzo się wysilać, żeby samemu stworzyć takie dekoracje. Do wykonania ozdób mogą być potrzebne:

  • zielone gałązki iglaste,
  • jemioła,
  • szyszki,
  • słomki,
  • suche kłosy zbóż,
  • suszone owoce.

(Sprawdź blog z poradami - https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Zielone gałązki świerkowe i jemioła mogą stworzyć naturalne stroiki. Będą one stanowiły ozdobę świątecznego stołu lub staną się dekoracją drzwi wejściowych i okien. Wystarczy za pomocą sekatora ogrodowego przyciąć je na odpowiednią długość i spleść ze sobą miedzianym drutem. Do stroika mocujemy szyszki i bombki w kolorze pasującym do naszej dekoracji. Możemy wpleść w nie także łańcuchy lampek LED, które ją rozświetlą. Jeśli chcemy przyprószyć nasz stroik śniegiem, warto użyć do tego białego lakieru albo specjalnego sztucznego śniegu w sprayu.

Świąteczne zabawy światłem
Długie zimowe wieczory i mała ilość słońca sprawiają, że w okresie świątecznym właśnie światło staje się największą dekoracją. W tworzeniu ozdób świątecznych nie musimy iść na kompromisy i trzymać się schematów. Każda forma świetlnej ozdoby jest dobra, jeśli tylko zachowamy umiar.
Niewielkie i oszczędne lampki LED dostępne w sznurach o różnej długości mogą stać się ozdobą zewnętrznej części budynku. Warto ozdobić nimi wejście do domu lub element fasady. Wewnątrz mieszkania będą ciekawie dekorowały świąteczne drzewko albo centralną ścianę w salonie. Warto postawić także na świeczki i wkłady, które umieszczone na półkach czy parapecie będą dawały dyskretne i ciepłe światło.

Bombki we własnym stylu
Wraz z rosnącą popularnością ręcznie tworzonych ozdób świątecznych, pojawiają się też nowe możliwości ich wykonywania. Sporą rewolucję da się zauważyć także w tradycyjnych ozdobach, jakimi są bombki. Najmłodszym domownikom z pewnością przypadną do gustu bombki ze styropianu lub tworzywa sztucznego, które można samodzielnie pomalować. Ozdabianie i zawieszanie takich dekoracji na choince może być świetną zabawą dla całej rodziny.
Coraz większą popularność zdobywa w ostatnim czasie połączenie DiY z naturalnymi elementami, czyli przezroczyste bombki choinkowe. Te dekoracje wykonane są z tworzywa sztucznego albo ze szkła. Mogą być wyposażone w otwór albo składać się z dwóch skręcanych połówek. Niezależnie od konstrukcji tego produktu, jego zawartość tworzymy samodzielnie. Wewnątrz bombki można umieścić liście jemioły, gałązki świerku albo szyszki. Dzięki transparentnej obudowie nasza kompozycja stanie się niepowtarzalną dekoracją choinki albo częścią stroika.

Papierowe ozdoby w nowoczesnym stylu
Wielu z nas pamięta łańcuchy tworzone w dzieciństwie z papieru kolorowego. W dzisiejszych dekoracjach także pojawia się papier, głównie z uwagi na jego ekologiczny charakter. Jednak siermiężne łańcuchy zostały wyparte przez kompozycje z trwałych arkuszy. Dzięki technikom origami i nacięciom w odpowiednich miejscach można układać je w kształt choinki, gwiazdy czy innej ciekawej kompozycji. Papierowe dekoracje można dodatkowo ozdobić brokatem i następnie zawiesić w okolicach lampy.

Artykuł przygotowany przez specjalistów z Galerii Wnętrz Domar - https://domar.pl/.

undefined

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone