Zamknij

Dlaczego warto wyposażyć flotę samochodową w trackery GPS?

08:38, 18.11.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:40, 18.11.2019
Skomentuj

Jeżeli w swojej firmie dysponujesz flotą pojazdów, zapewne bierzesz pod uwagę to, że warto optymalizować sposób, w jaki nimi zarządzasz. Jeżeli tak – zainteresuj się wyposażeniem pojazdów firmowych w trackery GPS. Powodów, dla których warto to zrobić jest co najmniej kilka, a my postaramy się przedstawić je poniżej.

Większe bezpieczeństwo

Jednym z powodów, dla których w każdym samochodzie służbowym warto zamontować tracker GPS jest zwiększenie bezpieczeństwa na wypadek ewentualnej kradzieży pojazdu. Mając do dyspozycji możliwość jego śledzenia, można sprawdzić gdzie w danej chwili znajduje się konkretny samochód. Choć zazwyczaj kojarzone jest to z możliwością monitorowania samej pracy kierowcy (c również jest jednym z zastosowań trackerów), to jednak przydaje się także na wypadek innych zdarzeń.

W przypadku zajścia właśnie takiego incydentu, jeżeli przestępca nie zorientuje się, ze w pojeździe znajduje się lokalizator, odnalezienie samochodu okazuje się znacznie łatwiejsze. A ponieważ dostępne na rynku trackery GPS są bardzo różne (przykłady tego widać na stronach dystrybutorów i producentów, a przy okazji można na nich znaleźć moduły lokalizujące, jak choćby tu: https://www.gpswox.com/en/supported-gps-trackers/gosafe), szansa na to, że nie od razu zostanie on zauważony, zdecydowanie rośnie.

Kontrola pracowników

W przypadku firm transportowych, zarówno tych zajmujących się przewozem pasażerskim, jak i tych skupiających się na przewożeniu towarów, trackery GPS mogą służyć (i często jest to ich główne zadanie) do kontroli tego, ile faktycznie czasu dany pojazd znajduje się w ruchu i czy pracownik nie robi niezaplanowanych przerw lub czy nie wykorzystuje pojazdu należącego do firmy do celów innych, aniżeli te wskazane w ramach jego zadań.

Stosowanie takiego rozwiązania działa na dwa sposoby. Z jednej strony daje pracodawcy narzędzie do faktycznej kontroli nad tym, czy powierzone zadania są wykonywane zgodnie z założeniami i czy przypadkiem nie są generowane koszta wynikające z innego, aniżeli zaplanowanym sposobem wykorzystania samochodu. Z drugiej jednak działa na pracowników w sposób psychologiczny. Pracownik mający świadomość, że jego trasa jest śledzona przez tracker GPS, również nie ulega pokusie, żeby wykorzystać firmowe auto dla własnej wygody.

Optymalizacja wykonywanych tras

Okazuje się, że trackery GPS znakomicie sprawdzają się także w przypadkach, w których z dowolnego powodu poszukujesz sposobów na zoptymalizowanie tras, jakimi poruszają się samochody służbowe. Jest to dość istotne, ponieważ zwykłe porównanie kilometrów nie zawsze jest adekwatne. W zależności od jakości jezdni, liczby miejsc, na których trzeba zwolnić, rozstawienia świateł drogowych i częstości występowania korków w danym obszarze, czas przejazdu może się znacząco różnić. Co za tym idzie, warto porównywać czas realnie spędzony w drodze – a w tym pomogą właśnie trackery. Ich odczyt pozwoli na więc wyciągnięcie wniosków odnośnie ewentualnego zmodyfikowania przebiegu najczęściej wykonywanych tras – i to na bazie konkretnych, obiektywnych danych, a nie tylko relacji samych pracowników.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%