Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób znaleźć zatrudnienie?

12:16, 11.11.2019 | materiały partnera

Mimo ogromnego otwarcia rynku pracy na nowe kanały komunikacji między pracodawcą a pracownikiem, nadal trudno znaleźć zatrudnienie. Co robić, aby poszukiwania pracy przebiegły szybko i skutecznie?

Przeglądaj Internet

Większość osób szukających pracy robi to za sprawą Internetu. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę, iż aktywność ta nie powinna skupiać się jedynie wokół specjalistycznych stron z ogłoszeniami. Dobrym rozwiązaniem jest odwiedzanie mediów społecznościowych, np. grup łączących osoby poszukujące pracy w danej branży. Również obserwowanie oficjalnych witryn interesujących nas pracodawców może przyczynić się do odnalezienia ciekawej propozycji zatrudnienia.

Pytaj znajomych

Sieć kontaktów to doskonałe narzędzie do poszukiwań pracy. Przydaje się zwłaszcza w niewielkich miejscowościach. Wówczas prawdopodobieństwo znalezienia zatrudnienia wzrasta. W kontekście rynku pracy warto utrzymywać znajomości z byłymi nauczycielami, wychowawcami, profesorami oraz partnerami biznesowymi. Może się zdarzyć, iż z czystej sympatii do naszej osoby zostanie zaproponowana nam praca bądź rozkręcenie biznesu.

Udaj się na targi pracy

Targi pracy to zarówno impreza socjalizująca, jak i pozwalająca na nawiązanie kontaktów biznesowych. Wizyty na tego typu wydarzeniach mogą zakończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości, a nawet propozycją zatrudnienia. Targi pracy to również doskonałe miejsce do zasięgnięcia informacji na temat kondycji obecnego rynku pracy, poszczególnych pracodawców oraz podniesienia kompetencji w ramach wybranych kursów bądź warsztatów.

Odwiedź urząd pracy

Jeśli nasze poszukiwania są bezowocne, warto odwiedzić urząd pracy. Tego typu instytucje sprawdzają się szczególnie dobrze dla mieszkańców niewielkich miejscowości. Dzięki nim osoby bezrobotne mogą podnosić swoje kompetencje, jednocześnie poszukując zatrudnienia. Placówki rządowe posiadają m.in. stały kontakt z pracodawcami, a co za tym idzie - dysponują ogromną bazą ogłoszeń pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA