Zamknij
REKLAMA

Herbata z liści malin - kiedy warto ją pić?

09:03, 19.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Maliny od wielu stuleci znajdują zastosowanie w medycynie naturalnej jako środek regulujący gospodarkę wodną organizmu. Sok z malin to zbawienny środek leczniczy przy przeziębieniach, pomagający „wypocić” chorobę z organizmu. Maliny zawierają m.in. kwas jabłkowy, salicylowy oraz cytrynowy, działając tym samym przeciwzapalnie. Są źródłem błonnika oraz witamin i składników mineralnych. Napar z liści malin to pochodzący z Australii napój od wieków stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie połogu.

Herbata z liści malin – właściwości

Herbata z liści krzewu malin ma właściwości rozkurczające, przeciwzapalne oraz ściągające. Liście malin zawierają garbniki, sole mineralne, kwasy organiczne oraz flawonoidy, dzięki którym napar wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ma również działanie przeciwgorączkowe.

Herbata malinowa dla kobiet w ciąży

Napar z liści malin ma bardzo dobry wpływ na przebieg całej ciąży. Wzmacnia mięśnie macicy, co znacznie ułatwia i skraca czas porodu. Niweluje ponadto przykre dolegliwości związane ze stanem błogosławionym, takie jak np. poranne mdłości. Więcej na ten temat dowiedzieć się można z artykułu: „Herbata z liści malin - pożegnaj poranne mdłości”. Herbatkę z liści malin zaleca się pić regularnie na kilka tygodni przed porodem. Należy jednak ściśle przestrzegać limitu – dozwolona jest maksymalnie jedna filiżanka dziennie, gdyż większa ilość może powodować przedwczesne skurcze, a nawet wywołać akcję porodową. W razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących znaków należy zmniejszyć ilość spożywanego naparu lub zupełnie z niego zrezygnować. Zawsze spożywanie herbaty z liści malin w czasie ciąży powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Absolutnie nie wolno stosować tej herbaty, gdy mamy do czynienia z ciążą zagrożoną, poprzedni poród był bardzo szybki lub przedwczesny albo w przypadku zaplanowanego cesarskiego cięcia. Nie zaleca się stosowania herbaty z liści malin w przypadku ciąży mnogiej lub gdy kobieta cierpi na nadciśnienie tętnicze krwi.

Malinowy napar jest korzystny również po porodzie – pomaga wrócić macicy do pierwotnych rozmiarów oraz wpływa na laktację. Więcej informacji o zbawiennych właściwościach jakie posiada herbata z liści malin przeczytasz na herbata.info.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone