Zamknij
REKLAMA

Przeprowadzka do Szwajcarii - z firmą przeprowadzkową czy wynajętym autem?

00:00, 16.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chociaż Szwajcaria nie jest położona w dużej odległości od Polski, to jednak dojazd z jednego kraju do drugiego zajmuje kilkanaście godzin. Jeśli zamierzamy przenieść się do Szwajcarii, najlepiej przewieźć mienie autem. Czy lepiej wybrać wtedy wynajęte auto dostawcze czy skorzystać z usług firm przeprowadzkowych?

Szwajcaria kusi swoimi wysokimi zarobkami – według statystyk średnia praca w Szwajcarii jest dwukrotnie wyższa niż średnia płaca na świecie. W tym kraju zatrudnienie mogą znaleźć nie tylko specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, ale również osoby, które nie mają wysokich kwalifikacji. Pielęgniarki, lekarze, pracownicy branży IT, branży finansowej, hotelowej oraz budowlanej i wykończeniowej, opiekunowie osób starszych – zapotrzebowanie na takich kandydatów jest największe.

Przeprowadzka do Szwajcarii nie musi być skomplikowana. Aktualnie tego rodzaju usługi świadczy wiele firm przeprowadzkowych, między innymi Jupiter Przeprowadzki (www.transport-szwajcaria.pl), która zajmuje się tym od lat. Druga opcja to samodzielne zorganizowanie przenosin – jeśli nie mamy odpowiedniego samochodu i potrzebujemy pojazdu o większej kubaturze, możemy wynająć go w wypożyczalniach. Jaka opcja będzie lepsza?

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową

To zdecydowanie najwygodniejsza opcja, która pozwala na przeniesienie się wygodnie, szybko i bez stresu. Firmy przeprowadzkowe działają na terenie całej Polski i pozwalają nam na przewiezienie mienia od drzwi do drzwi.

Obsługa obejmuje jednak nie tylko sam transport, ale możemy skorzystać też z dodatkowych usług przeprowadzkowych. Włączają one między innymi pakowanie mienia lub dostarczanie materiałów do pakowania, wynoszenie i wnoszenie mienia, w tym także gabarytów, demontaż i montaż mebli i innych sprzętów, transport, ale też zajęcie się formalnościami przy przewozie, sprzątanie po przeprowadzce, magazynowanie mienia i jego utylizacja, jeśli jest to potrzebne.

Zatem rzeczy można wtedy przekazać firmie przeprowadzkowej, natomiast samemu można dostać się do celu własnym autem albo polecieć samolotem. To duża oszczędność czasu!

Ile będziemy musieli jednak zapłacić za przeprowadzkę do Szwajcarii? Tutaj koszty rozpoczynają się od około 3 000 złotych, ale mogą wynieść nawet ponad 10 000 złotych. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy pojazd dostawczy, ilu pracowników będzie nam pomagało, jaki jest dystans do pokonania, jakie usługi wybraliśmy.

Warto zatem skontaktować się z kilkoma firmami przeprowadzkowymi zajmującymi się świadczeniem tego rodzaju usług na trasie Polska – Szwajcaria, aby uzyskać dodatkowe informacje i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Przeprowadzka wynajętym autem

W tym przypadku musimy zająć się wynoszeniem i wnoszeniem mienia samodzielnie – warto mieć więc dodatkowe ręce do pomocy. Przeprowadzka wynajętym autem będzie jednak tańsza, ponieważ w tym przypadku zapłacimy tylko za sam wynajem oraz za dodatkowe opłaty drogowe w zależności od wybranej trasy.

Koszt wynajmu samochodu dostawczego do przeprowadzki międzynarodowej to od 250 do 500 złotych dziennie zależnie od wybranej wypożyczalni oraz gabarytów pojazdu. Opłaty drogowe mogą również wynieść kilkaset złotych.

Przeprowadzka wynajętym autem będzie więc mogła kosztować nas mniej, ale musimy pamiętać o tym, że zajmie nam ona więcej czasu niż w przypadku przeprowadzki z firmą. Musimy też posiadać kogoś do pomocy, aby przenieść gabarytowe mienie, na przykład meble, sprzęty RTV, AGD, gdy będziemy chcieli zabrać je ze sobą.

Dokładne informacje o kosztach związanych z wynajmem można znaleźć na stronach wypożyczalni aut lub przez kontakt.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA