Zamknij

6 rzeczy, które wyróżniają wózki widłowe elektryczne!

00:00, 25.02.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:26, 25.02.2019
Skomentuj

Jednymi z najczęściej zamawianych urządzeń transportu bliskiego są wózki widłowe elektryczne. Dlaczego przedsiębiorcy wybierają je tak chętnie i co warto o nich wiedzieć jeszcze przed dokonaniem zakupu? Sprawdź sam!

Na temat wózków widłowych elektrycznych powstało już z pewnością wiele ciekawych publikacji, które przybliżają nie tylko budowę tych pojazdów, ale także zasady ich prawidłowego działania czy główne mechanizmy niezbędne do efektywnej pracy całego widlaka.
W poniższym artykule postaramy się skoncentrować w odpowiedzi na pytanie - co tak naprawdę sprawia, że przedsiębiorcy decydują się na ten, a nie inny rodzaj pojazdów, kupując wózki widłowe elektryczne oraz co wpływa na to, iż wózki o napędzie elektrycznym są tak atrakcyjnym nabytkiem.
Spośród wielu zalet i korzyści, zaprezentowanych zostanie 6, które odpowiedzą na powyższe pytania, w jasny sposób obrazując, dlaczego warto wybrać wózki widłowe elektryczne.

Wydajność

Jedną z cech charakterystycznych dla wózków widłowych elektrycznych jest ich wydajność. Choć przyjęło się, iż zwykle to wózki widłowe spalinowe mogą pochwalić się większą mocą oraz efektywnością, to dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań, obecnie, wózki widłowe elektryczne, takie jak tutaj, wcale nie ustępują im kroku osiągając wartość maksymalną udźwigu na poziomie nawet 8. ton! Codzienna praca na wózkach widłowych elektrycznych jest wydajna i produktywna.
Istotną zmianą w nowego typu wózkach, jest fakt, że baterie, w które wyposażane są obecnie widlaki elektryczne, nie wymagają aż tak częstego ładowania, co pozwala urządzeniom na nieprzerwaną pracę nawet przez całą zmianę.
Dodatkowo, dzięki zastosowaniu dodatkowych osłon silników, elektryczne wózki widłowe mają możliwość pracy na zewnątrz także w gorszych warunkach pogodowych (podczas wilgoci i deszczu) czy w ujemnych temperaturach (również w chłodniach).

wozki-widlowe-elektryczne-wydajnosc.jpg

Dobra jakość

Nie tylko technologia w wózkach widłowych elektrycznych uległa znacznej poprawie. Bardzo istotna jest także sama konstrukcja pojazdów. Markowe wózki (typu Manitou, Still, Linde czy Toyota) zaprojektowane i stworzone zostały z myślą zarówno o komforcie pracy, jak i (a może przede wszystkim) o bezpieczeństwie operatorów oraz ładunków.
Większe możliwości w wózkach to także większa konieczność zabezpieczenia zarówno pracownika, obsługującego maszynę, jak i samego przewożonego ładunku. To dlatego wózki widłowe elektryczne konstruowane są z najlepszej jakości, wytrzymałych elementów, które poradzą sobie bez problemu z udźwignięciem nawet kilkutonowego nacisku.

Łatwa obsługa

Dla wielu początkujących przedsiębiorców, jest to jeden z decydujących czynników podczas zakupu wózków widłowych czołowych.
Sama czynność prowadzenia widlaka przypomina nieco prowadzenie samochodu i jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku sterowania np. wózkiem widłowym bocznym.
Ponadto wózki widłowe elektryczne są zwrotne, ale jednocześnie mają bardzo dobrą przyczepność. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością przemieszczają się między regałami, nawet w wąskich korytarzach.
Na dowód potwierdzenia tezy o łatwej obsłudze tych pojazdów, warto zaznaczyć iż obsługa wózków widłowych elektrycznych nie wymaga uzyskania żadnego rodzaju specjalnego prawa jazdy, wystarczy odbycie kursu, nazywanego popularnie “kursem na wózki widłowe”. Z reguły trwa on ok. 2 tygodni - w czasie których każdy kursant odbywa zaledwie kilka do kilkunastu godzin zajęć praktycznych, umożliwiających mu w sposób zadowalający nauczyć się obsługi wózków widłowych elektrycznych.

wozki-widlowe-elektryczne-latwa-obsluga.jpg

Duża dostępność

Popularni dealerzy największych marek oferują różne modele wózków widłowych elektrycznych, różniące się między sobą nie tylko wyglądem i budową, ale także:
- rodzajem masztu - pojedynczy lub podwójny;
- pojemnością baterii;
- maksymalną wysokością podnoszenia;
- udźwigiem maksymalnym;
- wagą;
- typem opon - pneumatyczne lub superelastyczne;
- zastosowaniem dodatkowych technologii (np. technologia AC umożliwiająca maksymalne wykorzystanie energii, ograniczenie prędkości na zakrętach, system Toyota SAS, dostęp na kod PIN itp.).
Duża dostępność na rynku wózków widłowych elektrycznych sprawia, iż każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć wśród nich ofertę dla siebie i swojego biznesu. Znaczny wzrost liczby nabywanych z roku na roku urządzeń odnotowano także w popularnym w branży raporcie o rynku wózków widłowych Widlak List 2018. Zawarte w nim dane wskazują na 12% wzrost liczby zakupionych nowych wózków podnośnikowych jezdniowych w stosunku do roku poprzedniego.

Łatwe finansowanie

latwe-finansowanie.jpg

Obecnie zakup wózka widłowego nie wiąże się już z takimi trudnościami jak kiedyś. Składy wózków widłowych nowych i używanych (takie jak np. Lemarpol) proponują przedsiębiorcom pojazdy znanych firm w dobrych, przystępnych cenach.
Co istotne, wielu dealerów, posiada także korzystne oferty finansowania, takie jak dogodne raty czy leasing finansowy.
Ponadto, przedsiębiorcy, mają możliwość wyboru spośród nowych lub tańszych używanych sprzętów, sprzedawanych także za pośrednictwem oficjalnych dealerów marek (często objętych również gwarancją).
Zakup wózków widłowych stał się szybszy, łatwiejszy a także znacznie tańszy.

Zdrowy wybór

Za wyborem wózków widłowych elektrycznych przemawia jeszcze jeden istotny aspekt - otóż są przyjazne dla środowiska. W przeciwieństwie do wózków spalinowych nie emitują szkodliwych spalin. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
Ale to nie wszystko - elektryczne wózki widłowe wytwarzają też znacznie mniejszy hałas niż inne tego typu pojazdy, co sprawia że obsługujący je pracownicy nie są narażeni aż tak na kłopoty ze słuchem czy inne skutki zbyt dużego nasilenia decybeli. Dla porównania: hałas jaki emitują wózki widłowe elektryczne odpowiada poziomowi ok 70-78 dB, co równa się np. dźwiękowi pracującego odkurzacza czy przedzieranego papieru.
W przypadku wózków spalinowych wartość ta jest większa o nawet 20% i może stanowić (w przypadku długotrwałej pracy bez zabezpieczenia w postaci nauszników czy wkładek dousznych) zagrożenie dla zdrowia pracownika.

Podsumowanie

Wybór wózków widłowych elektrycznych jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm, zakładów produkcyjnych, jak i dla magazynów. Te wydajne, a jednocześnie uniwersalne pojazdy podnośnikowe w szybki i łatwy sposób usprawniają codzienną pracę. Są łatwe w obsłudze oraz tanie w eksploatacji, a przy tym nie szkodzą mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%