Zamknij
REKLAMA

Działki na sprzedaż. Jak sprzedać nieruchomości budowlane?

09:39, 05.05.2022 | Materiały Partnera

Uważasz, że na dzisiejszym rynku trudno się wyróżnić? Masz świetne działki na sprzedaż, ale Twoja oferta nie przyciąga nabywców? To się zdarza i wcale nie jest winą Twoją czy gruntów, które proponujesz inwestorom. Sprzedaż ziemi zmieniła się w XXI wieku. Obecnie musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kupujących. Dopiero wówczas Twoja sprzedaż nareszcie ruszy z kopyta.

Chcesz sprzedawać działki jak profesjonalista? Sprawdź 5 sekretów szybkiej sprzedaży działek budowlanych.

Pełna jawność wszystkich najważniejszych informacji o gruntach.

Czy dołączasz do swojej oferty wszystkie najważniejsze dokumenty dotyczące działki? A umieszczasz je w ogłoszeniu widocznym na stronie? Jeśli nie, spójrz na tę sytuację z punktu widzenia nabywcy. Zanim zdecyduje się na oglądanie działki, chce wiedzieć, czy nie jest ona obciążona kredytem. Czy jest na niej ustanowiona służebność gruntowa. Jak wygląda w danej gminie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub warunki zabudowy działki. A co za tym idzie – co może powstać naprzeciw okien jego nowego domu jednorodzinnego.

Suche informacje dotyczące powierzchni w m2 nie wystarczą, by zachęcić go do wykonania telefonu. Zwłaszcza że prawdopodobnie dzwonił już w wiele miejsc i wszędzie natykał się na ukryte wady prezentowanych działek. Jest tym serdecznie zmęczony. Ułatw mu życie i pokaż się jako osoba, która działa otwarcie.

Fotografuj to, co interesuje inwestora. Wykorzystaj zdobycze techniki.

Zdjęcia od profesjonalnego fotografa to świetny pomysł przy sprzedaży działki. Powinien to być jednak fotograf, który specjalizuje się w fotografowaniu gruntów. Taki fachowiec będzie wiedział, co ciekawi inwestorów. Pokaże działkę na sprzedaż w taki sposób, by dać kupującemu jasny obraz tego, w co ma zamiar zainwestować. Wyłapie też atrakcyjne elementy działki i przedstawi je w najlepszym oświetleniu oraz pod dobrym kątem.

Świetnym wyróżnieniem Twojej oferty mogą być zdjęcia i filmy z lotu ptaka. Zwłaszcza gdy naniesiesz na nie granice działki oraz atrakcje znajdujące się w bliższej i dalszej okolicy.

Opis działki budowlanej pobudzający wyobraźnię. A do tego użyteczny.

Słowa w opisie Twojej oferty nie powinny służyć wyłącznie do tego, by przekazać informacje o działce. Warto, by budziły pozytywne emocje i oddawały klimat Twojej nieruchomości. Właśnie w tekście można pokazać, że nie jest to ziemia taka jak wszystkie.

Na treść ogłoszenia patrz więc dwuwymiarowo. Z jednej strony musi działać na czytelnika na poziomie emocjonalnym, z drugiej świetnie korespondować z jego naturalnym tokiem myślenia. Nie zapomnij powiedzieć tu o tym, czy działka jest uzbrojona, jaki jest do niej dojazd oraz co można tu robić w wolnych chwilach.

Reklama nieruchomości celowana w precyzyjnie dobraną grupę.

Dobry marketing to podstawa szybkiej sprzedaży działek. Wielu właścicieli ziemskich decyduje się nawet wypuścić reklamę. Nie starają się jednak dotrzeć do osób, które spełniają dwa najważniejsze warunki. Po pierwsze, mogą być potencjalnie zainteresowane działką w danej lokalizacji. Po drugie, mają niezbędne środki na jej zakup.

Wówczas reklama wyświetla się wielu ludziom, którzy nigdy w nią nie zajrzą. A to wprost prowadzi do przepalania budżetu. Co wtedy zazwyczaj robisz? Zwiększasz wydatki na reklamę. Tymczasem reklama może być tańsza i zdecydowanie szybciej przyciągnąć do Ciebie bardzo ciekawe Twojej ziemi osoby.

Deleguj świadomie. Powierz działkę na sprzedaż profesjonalistom.

Ostatnim krokiem jest delegowanie zadań. Osoby, które sprzedały już w swoim życiu wiele działek rzadko kiedy poświęcają swój czas na pogłębianie wiedzy o sprzedaży. Dzięki temu oszczędzają mnóstwo swojego czasu. Niejednokrotnie za środki uzyskane z transakcji dokonują kolejnych inwestycji gruntowych. I systematycznie powiększają swój majątek na kolejnych transakcjach.

Gdzie znaleźć zespół specjalizujący się w tworzeniu ofert i działaniach marketingowych dotyczących działek na sprzedaż? Zajrzyj na Buylando. Tam znajdziesz dokładnie takich ludzi, jakich szukasz.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%