Zamknij
REKLAMA

Basen ogrodowy na stelażu - jak wybrać odpowiedni model basenu?

08:27, 04.05.2022 | materiał partnera

Posiadacze domu z ogrodem z całą pewnością wiedzą, że basen będzie stanowił jego idealne dopełnienie. To właśnie dzięki niemu imprezy ogrodowe nabiorą całkiem innego znaczenia, a dzieci zyskają nowe miejsce do zabawy latem. Dodatkowo baseny maja również to do siebie, że cała rodzina może się w nich latem orzeźwić i jednocześnie ochronić przed upałem. Niemniej jednak obecnie na rynku występuje wiele różnych rodzajów basenów więc wybór jednego z nich, takiego który idealnie spełni nasze potrzeby i oczekiwania wcale nie będzie łatwy. Warto jednak zwrócić uwagę na baseny stelażowe. Jakie są ich największe zalety i jaki basen stelażowy wybrać?

Największe zalety basenów stelażowych 

Baseny stelażowe w ostatnim czasie coraz bardziej zyskują sobie na popularności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić gdyż wyróżniają się one ponadprzeciętnymi zaletami. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że baseny stelażowe wyposażone są- jak sama nazwa wskazuje- w dodatkowy stelaż. To właśnie one zapewniają tym basenom ogromną stabilność i solidność, a co za tym idzie znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkowników. Wiele osób zwraca uwagę na to, że rozłożenie stelaża zajmuje znacznie więcej czasu niż nadmuchanie tradycyjnego basenu rozporowego. Niemniej jednak stelaże rozkładają się w bardzo prosty i szybki sposób, a co za tym idzie nie sprawia to najmniejszego problemu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że niezwykle solidna konstrukcja ma przełożenie na ogromna trwałość tego typu basenów. Jednak ich zalet jest o wiele więcej! Z racji tego, że są one wyposażone w dodatkowy, stalowy stelaż znacznie ułatwiają one zarówno wychodzenie jak i wchodzenie do zbiornika. Warto także wspomnieć o tym, że w przypadku tego rodzaju basenów nie ma problemu z niestabilnymi ścianami. Nawet pod znacznie większym naporem nie będą się one załamywać, a to z kolei zapobiegnie wylewaniu się wody ze zbiornika. 

Baseny stelażowe są więc idealnym rozwiązaniem do każdego domu z ogrodem, w szczególności gdy będą korzystać z niego małe dzieci. Wówczas zapewni im on znacznie większe bezpieczeństwo i o wiele lepsza zabawę niż baseny rozporowe. Warto również zaznaczyć, że tego typu baseny cechują się również wyjątkową estetyką, a co za tym idzie jeśli tyko zostaną odpowiednio dobrane, będą również stanowili niezaprzeczalna ozdobę ogrodu.

Źródło: https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html 

Jak wybrać odpowiedni basen stelażowy?

Wspomniane już zostało, że odpowiednio dobrany basen stelażowy pomoże wykorzystać jego pełny potencjał i znacznie podniesie walory estetyczne ogrodu. W pierwszej kolejności jednak warto zwrócić uwagę na to, by zdecydować się na odpowiedni rozmiar tego typu basenu. Oczywiście trzeba wziąć po uwagę ilość osób jaka będzie z niego korzystać jednocześnie, a także sam fakt, jakie możliwości przestrzenne daje nam jednocześnie nasz ogród. Okazuje się, że na rynku można znaleźć wiele, różnorodnych basenów stelażowych w różnorodnych rozmiarach. Wobec tego trzeba odpowiednio je dopasować nie tylko pod względem szerokości, ale także i głębokości. Warto na to zwrócić uwagę w szczególności, kiedy to dzieci będą głównymi użytkownikami tego typu basenów. Co więcej można również dobrać je odpowiednio pod względem kształtu.

Baseny ze stelażem nie muszą być bowiem tylko i wyłącznie okrągłe. Można wybrać je zarówno w kształcie kwadratu jak i w kształcie prostokąta. Wybór ten powinien w dużej mierze opierać się na tym, jaką ilością wolnej przestrzeni dysponujemy w ogrodzie i jaki kształt wpasuje się w niego najlepiej. Finalnie zwróćmy również uwagę na kolorystykę i desing. Ten parametr jednak możemy dopasować idealnie do naszych własnych potrzeb oraz preferencji. Z pewnością idealnie dobrany basen ze stelażem będzie największa atrakcją w naszym ogrodzie.

Baseny stelażowe są niezwykle stabilne a zarazem bezpieczne dla każdego użytkownika. Zapewniają one wygodę i komfort podczas wchodzenia i wychodzenia ze zbiornika. Warto poświecić chwilę na to, by dobrać je idealnie do potrzeb i do preferencji, by w pełni wykorzystać jego potencjał.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%