Zamknij
REKLAMA

Ginekomastia, Labioplastyka, Otoplastyka - co musisz wiedzieć o tych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

12:45, 29.04.2022 | Materiały Partnera

Powszechnie większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest używane z kwasem hialuronowym, aby wpłynąć między innymi na profilaktykę starzenia, czy pozbyciu się blizn potrądzikowych. Częścią ciała najczęściej korygowaną podczas zabiegów medycyny estetycznej wymagających użycia skalpela, jest twarz lub jej poszczególne części takie jak nos, usta czy problem opadającej powieki.

Jednak działania w chirurgii plastycznej obejmują szersze spektrum. Obejmuje również działania mające na celu eliminację powszechnej kobiecej estetyki, m.in. widoczny cellulit lub rozstępy na brzuchu, piersiach lub częściach ciała. Medycynę estetyczną można zaliczyć również do poprawy urody w innych obszarach takich jak: ginekomastia, labioplastyka czy liposukcja.

Ginekomastia dla mężczyzn

Ginekomastia jest zaburzeniem budowy i rozwoju męskiej piersi, obejmującym wzrost gruczołów, wzrost tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej.
Może pojawić się w każdym wieku, a najczęstszą przyczyną jest nierównowaga hormonalna między estrogenami i androgenami działającymi na gruczoł. Typowe objawy ginekomastii to rozrost gruczołu sutkowego z wyczuwalnym stwardnieniem tkanek miękkich okolicy brodawki sutkowej.
Często piersi stają się nadwrażliwe, bolesne i asymetryczne, a dla wielu mężczyzn stanowią problem kosmetyczny. Istnieje również ginekomastia tłuszczowa, czyli utrata tkanki tłuszczowej do w wyniku złej diety, otyłości i predyspozycji anatomicznych. Leczenie ginekomastii przywraca prawidłowy rozmiar. Wykonywany jest przez lekarza specjalistę, który może chirurgicznie gruczoły i zredukować tkankę tłuszczową poprzez liposukcję. Przerost męskich piersi można całkowicie zredukować, nie pozostawiając widocznych blizn.

Dowiedz się więcej o ginekomastii: https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/ginekomastia/

Medycyna estetyczna — Labioplastyka

Wygląd narządów intymnych nie powinien oznaczać niezadowolenia, frustracji i wstydu … Labioplastyka to estetyczna interwencja ginekologiczna polegająca na korekcji kształtu, objętości i jędrności warg sromowych mniejszych, chroniących pochwę. Zabieg labioplastyki zaleca się dla pacjentów, którzy nie są w pełni zadowoleni z wyglądu swoich miejsc intymnych.
Czas trwania zabiegu zależy od jego zakresu, wybranej techniki oraz anatomii pacjenta i waha się od 60 do 90 minut. Po zabiegu możesz wznowić codzienne czynności, wznawiaj pełną aktywność po około 4 do 6 tygodni. 

Zabiegi medycyny estetycznej — Otoplastyka

Otoplastyka, czyli plastyka uszu, to chirurgia plastyczna, która może zmienić jakość życia! Użycie skalpela w tym przypadku, może sprawić, że społeczeństwo przestanie nas wyśmiewać z powodu odstających uszu. Pacjenci mający ten problem, ten z pewnością doskonale wiedzą, o czym mowa. Celem zabiegu jest poprawa wyglądu poprzez dobre ustawienie małżowiny usznej oraz uplastycznienie elementów lub płata. Wystające uszy są powszechnym schorzeniem ściśle związanym z genetyką. Maksymalny wzrost małżowiny usznej występuje w wieku 5 lat, dlatego w przypadku dzieci zabieg można wykonać dopiero od 6 roku życia. W tym wieku małżowiny są w pełni rozwinięte i leczenie nie wpływa na dalszy rozwój. U dorosłych zabieg można wykonać w dowolnym czasie. 

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%