Zamknij

Vines - Jak działa i kiedy się go stosuje?

09:08, 24.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:09, 24.01.2022

Obecnie bardzo popularna jest antykoncepcja hormonalna, dzięki której można uchronić się przed zajściem w niepożądaną ciążę. Kobiety mają do wyboru wiele preparatów, które uniemożliwiają zapłodnienie komórki jajowej. Sporą popularnością cieszy się lek Vines wydawany na receptę. Pora dowiedzieć się, jak działa i czy rzeczywiście warto go stosować, czy wiążą się z tym jakieś możliwe skutki uboczne.

Czym jest i jak działa lek?

Preparat Vines jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym. W jego składzie znajdują się dwie substancje czynne, które przeciwdziałają zajściu w ciążę: gestoden i etynyloestradiol. Skutecznie hamują owulację, wzmagają produkcję gęstego śluzu szyjkowego uniemożliwiającego plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Preparat Vines oddziałuje także na endometrium, przewidziała zagnieżdżeniu się zarodka. Lek cechuje się szybką wchłanialnością i wysoką skutecznością działania. Jeśli kobieta będzie stosować się do zaleceń lekarza, to szanse na zapłodnienie komórki jajowej są znikome. Dawkowanie Vines polega na przyjmowaniu jednej tabletki przez 28 dni o regularnej porze. Opakowanie składa się z 24 żółtych tabletek zawierających substancje czynne i 4 zielonych placebo. Najpierw należy zużyć wszystkie żółte tabletki, potem zielone. Po odstawieniu tabletek zawierających związki aktywne następuje krwawienie.

Czy przyjmowanie Vines może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych?

Niezależnie od tego, jaki lek się stosuje, zawsze mogą wystąpić działania niepożądane. Organizm każdego człowieka reaguje inaczej na różne substancje chemiczne. W przypadku preparatu Vines, który oddziałuje na kobiecy układ hormonalny, może wystąpić szereg skutków ubocznych. Pacjentki zgłaszają zakażenia i stany zapalne w obrębie pochwy, występuje także kandydoza pochwy. Zażywanie leku Vines u niektórych kobiet powoduje wahania nastroju, stany depresyjne, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy, spadek libido, uczucie niepokoju. Możliwe jest pogorszenie stanu cery, pojawienie się wysypki. Do możliwych skutków ubocznych stosowania Vines zalicza się zaburzenia miesiączkowania, bóle menstruacyjne, upławy, zastoje płynów w organizmie, obrzęki, nadmierne chudnięcie lub tycie, migrenę, łysienie, wysypkę, nadciśnienie, bolesność piersi, zmiany łaknienia. Lista niepożądanych działań jest dłuższa, dlatego warto zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania. Jest też mnóstwo przeciwwskazań do rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Vines, dlatego trzeba je najpierw wykluczyć.

Artykuł powstał we współpracy Holter Help i Medyk Online

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%