Zamknij
REKLAMA

Dlaczego klimatyzacja jest już standardem w nowym budownictwie?

08:27, 24.01.2022 | Materiał partnera

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w budynku mieszkalnym kojarzyła się z czymś ekstrawaganckim. Dzisiaj już nikogo nie dziwi takie rozwiązanie, a wręcz staje się standardem. Instalacja elektryczna w powstających budynkach jest od razu przygotowywana do montażu klimatyzatorów. Wpłynęło to na całą branżę, która rozwija się bardzo dynamicznie. Dlaczego jesteśmy świadkiem tak ogromnej popularyzacji klimatyzatorów w domach prywatnych? Wyjaśniamy!

Coraz cieplejszy klimat

Ze wszystkich stron dochodzą do nas informacje o globalnym ociepleniu. Niektórzy podchodzą do tych informacji sceptycznie, ale trzeba przyznać, że upalnych dni w ciągu roku przybywa. Powrót do domu po półgodzinnym staniu w korku, w centrum miasta lub leniwa niedziela spędzona z rodziną, to chwile, które nie powinny być zakłócane przez nagrzany budynek.

Klimatyzacja sprawia, że możemy się w pełni skupić na domowych obowiązkach lub odpoczynku. Właściwa temperatura powietrza w pomieszczeniach, to bardzo ważny czynnik wpływający na komfort domowników, a nawet zdrowie.Fot. Klimatyzator ścienny split w super cenie, już od 1150 zł | Źródło: https://swatt.pl/pl/450-klimatyzatory-scienne 

Prozdrowotne nastawienie

Pozostając przy temacie komfortu termicznego, warto przedstawić ten argument nie tylko z perspektywy naszej wygody, ale również zdrowia. Żyjemy w czasach, kiedy coraz większą uwagę przykłada się do dbania o zdrowie. Działania prozdrowotne weszły do naszych codziennych nawyków. Do tego można również zaliczyć klimatyzowanie pomieszczeń w budynkach mieszkalnych.

W pomieszczeniach, w których przebywamy długotrwale (dom, biuro) za najbardziej komfortową uważa się temperaturę na poziomie 22 – 23°C, przy wilgotności powietrza 40 – 60%. Zbyt wysoka temperatura sprawia, że czujemy się zmęczeni i mamy problem ze snem. Może prowadzić również do przegrzania organizmu. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach poprawia samopoczucie. Wynika to z braku wahań temperatury i możliwości utrzymywania jej na stałym, optymalnym poziomie.

Nie możemy zapominać, że nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w dodatkowe filtry. Dzięki temu, urządzenia te nie tylko zadbają o nasz komfort termiczny, ale także o jakość powietrza, którym oddychamy w domu. Z powodzeniem pozbędziemy się bakterii i pyłów.

Coraz niższe koszty

Na popularność instalacji klimatyzatorów w nowo budowanych lub modernizowanych domach oraz mieszkaniach, duży wpływ mają również coraz niższe koszty inwestycyjne. Obecnie, klimatyzator możemy kupić nawet za kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę jak duży wpływ ma to na nasz komfort i zdrowie, jest to niewielki wydatek. Tanie klimatyzatory to efekt rozwoju technologicznego. Producenci dostosowują swoje urządzenia do potrzeb klientów, jednocześnie pamiętając o ich kieszeniach.

Sama eksploatacja klimatyzacji również nie wymaga dużych nakładów finansowych. Można je dodatkowo zoptymalizować inwestując w równie popularną fotowoltaikę, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne klimatyzatora.

Bogatą ofertę klimatyzatorów do mieszkania lub domu znajdą Państwo w internetowy sklep instalacyjno - hydrauliczny SWATT.PL

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%