Zamknij
REKLAMA

Rekonwalescencja w zakładzie opiekuńczo leczniczym. Dlaczego warto?

14:52, 12.11.2021 | materiały partnera

Powrót do zdrowia i sprawności - po wypadku, zabiegu chirurgicznym, czy chorobie - bywa długim i trudnym procesem. Może przebiegać w domowym zaciszu lub pod stałą, czujną opieką specjalistów w ośrodku. Wiele osób zastanawia się więc, jaką opcję poszpitalnej opieki wybrać, dla siebie lub kogoś bliskiego. Sporo argumentów przemawia bowiem zarówno za jednym, jak i za drugim rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że rehabilitacja w specjalistycznej placówce przynosi zdecydowanie najlepsze i najszybsze efekty. Całodobowa opieka medyczna w połączeniu z komfortowymi warunkami pobytu, jakie oferują zwłaszcza prywatne placówki o podwyższonym standardzie, to dodatkowo spokój i komfort psychiczny bliskich pacjenta. Dlaczego warto zdecydować się na zakład opiekuńczo leczniczy?

Specjalistyczna pomoc, o którą trudno w domowych warunkach

Ciężkie przebyte choroby, operacje, udar, czy poważny uraz - wszystkie tego typu zdarzenia sprowadzają się finalnie do potrzeby zorganizowania dla pacjenta fachowej opieki, często całodobowej, która doprowadzi do odzyskania przez niego zdrowia i sprawności. Czy jesteśmy w stanie zająć się odpowiednio osobą bliską, która wymaga specjalistycznej pomocy, w warunkach domowych? Niestety w zdecydowanej większości przypadków nie. I chodzi tutaj nie tylko o ograniczenia wynikające z naszych kompetencji, ale i ograniczenia mieszkaniowe, czy organizacyjne (praca, codzienne obowiązki).

Wyszukując rozwiązanie, jakim jest np. zakład opiekuńczo leczniczy Rzeszów, znaleźliśmy propozycję nowoczesnego, specjalistycznego ośrodka o podwyższonym standardzie, który świadczy poszpitalną, całodobową opiekę medyczną oraz pielęgnację pacjentów po zdarzeniach, które wykluczają normalne funkcjonowanie. Na https://donumcorde.pl/zaklad-opiekunczo-leczniczy/ przekonać się można, że tego typu ośrodki doskonale łączą opiekę, wsparcie, konsultacje lekarskie i kompleksowe działania pielęgnacyjne. Trudno o taki "zestaw" w warunkach domowych. Jeśli interesuje nas ZOL Rzeszów, warto z pewnością sprawdzić tego typu rozwiązania.

Więcej niż opieka, czyli szeroka oferta rehabilitacji i terapii zajęciowej

Jeśli wybieramy zakład opiekuńczo leczniczy, na terenie jakim jest Podkarpacie, sprawdźmy, czy ośrodek oferuje coś więcej niż opiekę medyczna i pielęgnację. Wspomniany już wcześniej ZOL proponuje w tym zakresie swoim pacjentom m.in. fizykoterapie i masaże lecznicze. Te, jak wiemy, pełnia kluczowa rolę w powrocie do zdrowia, zarówno osoby starszej, jak i młodej. Efektem systematycznej rehabilitacji jest m.in. usprawnienie, które w wyraźnym stopniu wpływa na organizm i stymuluje szereg procesów życiowych. Skutki braku ruchu są z kolei w znakomitej większości przypadków negatywne i znacząco opóźniają odbudowywanie sił oraz przezwyciężanie niepełnosprawności.

Podobne znaczenie w odzyskiwaniu sprawności będą miały warsztaty w ramach terapii zajęciowej. Te oferowane przez ZOL o podwyższonym standardzie odbywać się będą w komfortowych warunkach, w bliskim otoczeniu przyrody i przy udziale indywidualnie zbilansowanej dla pacjenta diety.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%