Zamknij
REKLAMA

Pobieranie zdjęć z IG - czy to możliwe?

14:30, 12.11.2021 | materiały partnera

Wiele osób potrzebuje lub chce pobrać wybrane zdjęcia, które znajdzie z Instagrama. I tutaj najczęściej pojawia się problem: jak to zrobić? Czy to w ogóle możliwe? Na szczęście odpowiedź jest prosta. Pobieranie zdjęć z Instagrama jest możliwe i jest wyjątkowo proste. Wystarczy poznać kilka metod i wybrać najdogodniejszą z nich.

Dlaczego warto pobierać zdjęcia z Instagrama?

Każdy ma swoje powody, aby ściągać na swoje urządzenia zdjęcia z różnych interesujących profili. Takie fotografie potrafią być inspirujące, ciekawe i zastanawiające. Mogą również motywować do działania albo przedstawiać proste sztuczki, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Częstym powodem ściągania zdjęć z różnych profili jest chęć ustawienia ich na tapecie. Zrobienie zrzutu ekranu bardzo negatywnie wpływa na jakość zdjęcia. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest jego ściągnięcie i prawidłowe wykorzystanie. 

Zdjęcia pobrane z Instagrama jest znacznie łatwiej układać i katalogować, dzięki czemu jest do nich znacznie wygodniejszy dostęp. Co w tym jest najważniejsze to fakt, że można do nich wracać nawet bez połączenia internetowego. Wystarczy, że będą zapisane w pamięci urządzenia. 

Jak pobierać zdjęcia z Instagrama na komputer?

Metod na pobranie zdjęć z IG jest wiele. Niektóre z nich są skomplikowane, a inne wyjątkowo proste. Niezależnie od wybranego sposobu rezultat będzie ten sam - wybrane zdjęcia zostaną zapisane w pamięci wewnętrznej urządzenia lub na karcie pamięci.

Pobranie zdjęcia bezpośrednio z kodu Instagrama 

Jest to bardziej skomplikowana metoda, która wymaga więcej wysiłku i podstawowej znajomości budowy strony pod kątem kodu źródłowego. Wystarczy wejść na Instagrama i kliknąć wybrane zdjęcie prawym przyciskiem myszy, a z rozwijanego menu wybrać opcję "Zbadaj". W drugim kroku po prawej stronie ekranu pojawi się kod Instagrama. To właśnie w nim trzeba przeszukać klasy, aby odnaleźć bezpośredni link do wybranego zdjęcia. Teraz wystarczy go skopiować, otworzyć w nowym oknie i pobrać na komputer (kliknąć prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybrać opcję "Zapisz grafikę jako...").

Skorzystanie z pomocy dedykowanych narzędzi

Znacznie wygodniejszą i szybszą metodą jest użycie profesjonalnego narzędzia do pobierania zdjęć z Instagrama. Wystarczy wejść na zaufaną stronę oferującą tego typu usługi (np. https://polskielajki.pl/pobieranie-zdjec-z-instagrama/ ) i wkleić link do wybranego zdjęcia z serwisu. Najwygodniejszym sposobem na skopiowanie linku jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i skopiowania linku URL. Teraz wystarczy wkleić go do narzędzia znajdującego się na stronie polskielajki.pl i pobrać zdjęcie.

Pobieranie zdjęć z Instagrama na urządzeniu mobilnym

Wiele osób korzysta z mediów społecznościowych głównie za pomocą swoich smartfonów czy tabletów. Na szczęście tutaj kwestia pobierania zdjęć z Instagrama jest równie prosta.

Aplikacje do pobierania zdjęć

W Internecie dostępnych jest wiele aplikacji, które umożliwiają pobieranie zdjęć bezpośrednio z Instagrama. Wystarczy zainstalować je na telefonie i postępować zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Warto wcześniej zorientować się w ocenach danej aplikacji, ponieważ wiele z nich może nie działać lub spowalniać telefon. 

Skorzystanie z pomocy witryn internetowych

Ten sposób jest identyczny jak dedykowane narzędzia na komputerze, a różni się jedynie sposobem skopiowania linku do zdjęcia. Na urządzeniu mobilnym należy dotknąć trzech kropek przy wybranym zdjęciu i z rozwijanego menu wybrać opcję skopiowania linku. Teraz wystarczy przejść na stronę polskielajki.pl i wkleić link w narzędziu do pobierania zdjęć z Instagrama.

Pobieranie zdjęć z Instagrama a prawo 

Wśród internautów niepokój często budzi legalność tego typu działań. Czy są one zgodne z prawem? Na szczęście nie ma tu powodów do niepokoju. Pobieranie zdjęć z dowolnych profili publicznych jest w pełni dozwolone i nie łamie ani prawa, ani regulaminu serwisu. Ważne jest jedynie, aby nie rozpowszechniać pobranych zdjęć i nie podawać się za ich autora. Materiały zaczerpnięte z profili innych użytkowników mogą być przeznaczone jedynie na własny użytek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%