Zamknij
REKLAMA

Zawody przyszłości

13:03, 05.11.2021 | materiały partnera

IT to bez wątpienia jedna z najbardziej dynamicznych branż. Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii wpływa także na pojawienie się nowych zawodów. Już teraz można dostrzec pewne trendy, w tym wzrost zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją oraz wdrażaniem rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów. Profesje związane z tymi zagadnieniami można nazwać mianem zawodów przyszłości – poznaj najciekawsze z nich!

Machine Learning Engineer

Stanowisko Machine Learning Engineera jest ściśle związane ze sztuczną inteligencją. Osoba pracująca w tym zawodzie powinna wykazywać się szeroką wiedzą z dziedziny programowania, ale nie tylko. Ważne są również praktyczne umiejętności dotyczące obsługi systemów baz danych. Na tym stanowisku dobrze odnajdują się osoby, które rozumieją bardziej skomplikowane zagadnienia z zakresu matematyki i statystyki. Ten zawód pozwala na praktyczne wykorzystywanie umiejętności programowania w kontekście tworzenia nowoczesnych systemów maszynowych.

Virtual Reality Engineer

Kolejnym zawodem przyszłości jest Virtual Reality Engineer, który specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Warto podkreślić, że obecnie tej profesji nie należy kojarzyć wyłącznie z grami komputerowymi. Według prognoz tworzenie oprogramowania z zastosowaniem Virtual Reality stanie się coraz powszechniejsze w takich branżach, jak medycyna, wojskowość, film czy media. Jeśli chciałbyś realizować się w tym zawodzie, musisz zdobyć konkretne umiejętności z zakresu obsługi wybranych języków programowania. Szczególnie przydatna okaże się dobra znajomość C+ oraz Unreal. Ponadto, w tej profesji niezbędna jest umiejętność obsługi grafiki 3D.

DevOps Engineer

Obecnie na rynku cenieni są specjaliści, którzy wykonują kompleksowe usługi z zakresu wdrażania nowoczesnych technologii. Do ich grona zalicza się kolejna profesja określana mianem zawodu przyszłości – DevOps Engineer. Osoba na tym stanowisku może wykonywać szereg obowiązków związanych z różnymi obszarami. Do głównych zadań tego specjalisty nierzadko należy monitorowanie infrastruktury całego systemu oraz w tym automatycznych rozwiązań ostrzegawczych. DevOps Engineer zajmuje się także tworzeniem i wdrażaniem procesów CI i CD (Continuous Integration i Continuous Delivery). Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna także za testowanie opracowywanych rozwiązań oraz eliminowanie ewentualnych błędów. Ten specjalista pracuje przede wszystkim w chmurze, wykorzystując w niej skalowane aplikacje oraz mając na uwadze rozwój mikroserwisów.

Interesuje Cię praca IT i jesteś gotowy na podjęcie nowych wyzwań? Zwróć uwagę na oferty zatrudnienia związane z zawodami przyszłości. Już teraz możesz zacząć planować karierę, aby zdobyć wymarzoną posadę na atrakcyjnych warunkach. Wykonując jeden z zawodów przyszłości, będziesz mieć kontakt z najnowocześniejszymi technologiami. Zapoznaj się z ofertami wystawianymi przez podmioty o globalnym zasięgu i zdobądź zatrudnienie w firmie o znakomitej renomie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%