Zamknij
REKLAMA

Benefity dla pracowników a pakiet medyczny

12:42, 05.11.2021 | materiały partnera

Problem ze znalezieniem wartościowych kandydatów na rynku pracy rośnie z miesiąca na miesiąc. Co ciekawe, to co wiele osób uznaje za czynnik decydujący, czyli wysokie wynagrodzenie w żadnym wypadku nie stanowi rozwiązania problemu deficytu pracowników. Nawet wysokie wynagrodzenia nie są w stanie skusić do rozpoczęcia pracy, a tym bardziej do zmiany obecnego pracodawcy na nowego. To, co w dzisiejszych czasach jest najistotniejsze z punktu widzenia pracownika to benefity pozapłacowe, a wśród nich najbardziej wartościowy, czyli prywatny pakiet medyczny.

Świadczenia pozapłacowe gwarantem optymalnego zaangażowania pracowników?

Oczekiwania wobec pracodawcy rosną nie tylko w aspekcie podwyższania wynagradzania, ale też oferowania innych, pozapłacowych benefitów. Zdaniem ekspertów rynku pracy to właśnie benefity pozapłacowe są bardzo istotnym spoiwem w procesie budowania odpowiednio zmotywowanego zespołu, który jest lojalny wobec pracodawcy.

Benefity pozapłacowe nie służą jednak jedynie zadowoleniu obecnych pracowników. To także szansa na to, by wyróżnić ofertę pracy spośród innych, dostępnych na serwisach ogłoszeniowych, co jest niezmiernie istotne, gdy poszukujemy pracownika w branży, która cierpi na ogromne deficyty rąk do pracy.

Jakie benefity są najczęściej spotykane w firmach zorientowanych na potrzeby pracowników? Przede wszystkim dodatkowe ubezpieczenie, ale też pakiety sportowe czy dofinansowanie szkoleń i warsztatów. Najistotniejsze z punktu widzenia pracowników są jednak benefity gwarantujące im komfort i jakość zachowania zdrowia. Mowa oczywiście o prywatnej opiece medycznej.

Jaki jest zakres usług prywatnej opieki medycznej dla pracowników?

To, jaki pakiet opieki medycznej dla pracowników wybierzemy, zależy od ich potrzeb oraz naszych możliwości finansowych. Od dawna już prywatne firmy medyczne oferują bardzo dużo pakietów, podzielonych na odrębne kategorie obejmujące różne usługi medyczne.

Najważniejsze składniki prywatnej opieki medycznej to oczywiście dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, okulisty i podstawowej gamy specjalistów. Jeśli oczekiwania naszych pracowników są większe, a budżet socjalny odpowiednio obszerny, możemy zainwestować w bardziej rozbudowane pakiety, obejmujące opiekę dentystów, stomatologów, psychiatrów i innych, bardziej niszowych specjalistów.

Dlaczego pracownicy oczekują prywatnej opieki medycznej od pracodawców?

Największe firmy badawcze cyklicznie realizują ankiety oczekiwań rynku pracy wobec pozapłacowych benefitów. Z roku na rok coraz większa grupa (ponad 60% respondentów) uważa, że dostęp do prywatnej opieki medycznej stanowi najlepszy możliwy benefit, jaki pracodawca jest nam w stanie zaproponować.

Powodów tego jest wiele. Począwszy od słabej jakości usług gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, przez gigantyczne kolejki i długie czasy oczekiwania, po małą dostępność lekarzy pierwszego kontaktu. Jeśli chcemy udać się do lekarza specjalisty, jedyną możliwością jest opłacenie takiej wizyty. Polacy coraz częściej zwracają uwagę na swoje zdrowie, dlatego też prywatna opieka medyczna to najlepsze, co pracodawca może nam obecnie zaproponować.

Dowiedz się więcej na https://mediccentre.pl/pakiety-medyczne-dla-firm

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%