Zamknij
REKLAMA

Jak wymienia się zamki Gerda?

11:09, 05.11.2021 | materiały partnera

Zamki Gerda, podobnie jak zamki innych producentów wymienia się właściwe w bardzo podobny sposób. Do demontażu, a następnie montażu wystarczy zwykły śrubokręt i trochę umiejętności manualnych. Jak więc należy wymienić taki zamek i jak to robią profesjonaliści z firmy ślusarskiej?

Profesjonalna wymiana zamków

Zamek Gerda cieszy się dużą popularnością wśród osób, które oczekują wysokiej jakości bezpieczeństwa oraz jakości wykonania. Niekiedy przychodzi jednak czas w którym konieczna okazuje się wymiana zamka, nawet tak markowej firmy jak Gerda. Czy to z powodu poprawy bezpieczeństwa, czy to z powodu awarii zamka. W takich sytuacjach dobrą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów ze znanej i renomowanej firmy ślusarskiej. Firma ABC Zabezpieczeń, której ofertę można znaleźć pod adresem https://www.abc-zabezpieczen.pl/ od bardzo długiego czasu zajmuje się mobilnymi usługami ślusarskimi, a także świadczy różnego rodzaju usługi w swoich warsztatach w całej Polsce. Poszukując więc doświadczonych specjalistów ślusarskich warto sprawdzić to co może zaoferować przedsiębiorstwo ABC Zabezpieczeń.

Czy wymiana zamków Gerda jest skomplikowana?

Wymiana zamków marki Gerda jest względnie prosta, ponieważ zwykle jedyną czynnością jaką powinien wykonać użytkownik zamka jest wymiana samej wkładki do zamka. W przypadku uszkodzenia mechanizmu zamkowego lub z innej istotnej przyczyny można po prostu szybko wymienić wkładkę i chwilę potem cieszyć się w pełni sprawnym zamkiem. Na początek należy uchylić lekko drzwi, aby mieć dostęp do zamka oraz wkładki do zamka z obu stron. Następnie potrzebne jest wykręcenie jednej śruby znajdującej się na poziomie dobrze widocznej wkładki. Śruba ta zawsze znajduje się po wewnętrznej stronie drzwi. Gdy już dojdzie do poluzowania wkładki należy przekręcić klucz w zamku oraz energicznie poruszać wkładką, aby móc ją wydostać na zewnątrz drzwi. Zanim wyrzucimy starą wkładkę warto dokładnie ją zmierzyć – będzie to pomocne w przypadku zakupu nowej wkładki do zamka o identycznych rozmiarach. Montaż wkładki jest równie prosty co jej demontaż. Na koniec pozostaje jedynie odpowiednio mocno dokręcić śrubę mocującą i upewnić się, że drzwi poprawnie się zamykają oraz że klucz działa poprawnie. Warto jeszcze dodać, że w przypadku jeśli zajdzie potrzeba wymiany całego mechanizmu zamka, a więc nie tylko samej wkładki do zamka, to konieczne jest odkręcenie wszystkich śrub mocujących. W zależności od tego jak mocno zamek utkwił w obudowie będzie potrzebne użycie nieco siły, przy zachowaniu precyzji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%