Zamknij
REKLAMA

Wyławianie najlepszych ogłoszeń motoryzacyjnych w sieci. Ogłoszenia na motocykle i samochody

12:57, 18.10.2021 | materiały partnera

Sieć pełna jest „cudownych” ofert sprzedaży samochodów i motocykli, które już od pierwszej sekundy wyglądają podejrzanie. Jest je stosunkowo łatwo odsiać, ale nie zmienia to faktu, że ryzyko wtopy istnieje nadal i jest całkiem spore. Jak zatem powinno się chronić przed wpadką motoryzacyjną?

Generalnym zarzutem jest to, że bardzo łatwo jest zamieścić bezpłatne ogłoszenia na którymś z największych portali, a zanim ktokolwiek zdąży zainterweniować, ktoś inny padnie ofiarą oszustwa. Jak bowiem inaczej nazwać nieuczciwe reklamowanie, ukrywanie usterek i mankamentów pojazdu, a potem zawinięcie się z pieniędzmi? Na szczęście taki proceder jest coraz rzadszy dzięki skuteczniejszym sposobom weryfikowania tożsamości sprzedawców. Mimo wszystki należy zachowywać umiarkowane zaufanie podczas zakupów.

Unikanie podejrzanych portali z ogłoszeniami

Wybierając miejsce, w którym ostatecznie szukać będzie się najlepszych ofert, koniecznie trzeba zdecydować się na takie witryny, które po prostu cieszą się dobrą prasą. W Polsce jest kilka flagowych stron, które od dawna udowadniają swoją pozycję na rynku, wprowadzając nie tylko najlepsze udogodnienia, ale także weryfikując zaufane aukcje i oferty. To szczególnie ważne przy przedmiotach o wysokiej wartości, a do takich zdecydowanie należą samochody i motocykle. W obu przypadkach zapraszamy na stronę Bazoš.pl, na której znajdują się dedykowane sekcje dla różnych pojazdów właśnie: https://motocykle.bazos.pl/.

Jeśli więc któraś ze stron internetowych z ogłoszeniami wygląda podejrzanie, wówczas lepiej jest szukać gdzieś indziej. W końcu nikt nie chce stać się ofiarą oszustwa.

Unikanie podejrzanych ofert

Choć nie zawsze jest to łatwo wychwycić, to nie wszyscy sprzedający mają dobre intencje. Czasem w ogłoszeniu pełno jest niedomówień, lub opis nie zgadza się ze stanem faktycznym pojazdu. Wówczas uratować może nas tylko wprawne oko. Nawet jeśli mamy wyjść na dziwaków, lepiej jest zadać wiele pytań odnośnie oferty, niż później zastanawiać się jak uratować sytuację.

Zbawienna może okazać się opinia prawdziwego eksperta lub rzeczoznawcy. Chyba nie musimy podkreślać, jak istotne jest fachowe spojrzenie na kupowany pojazd? Jeśli sami nie do końca się na tym znacie, wówczas niemal obowiązkiem powinno być poproszenie kogoś, kto taką wiedzę posiada, żeby zerknął na rzeczony motocykl czy samochód.

Ekspert będzie po prostu w stanie wyłapać pewne ukryte w ofercie nieprawidłowości jeszcze zanim zdecydujemy się na kupno, co oczywiście będzie tylko atutem. Oczywiście w niemal wszystkich wypadkach musi wtedy dojść do spotkania ze sprzedającym, podczas którego nasz znawca (bądź my sami) będzie w stanie ocenić stan techniczny przedmiotu oferty. Raczej trudne byłoby przeprowadzenie takiej inspekcji zdalnie, bo magia fotografii jest w stanie zakryć wszelkie niedoskonałości. Najlepszą taktyką będzie więc wzięcie ze sobą kogoś obytego i spotkanie się z osobą wystawiającą ofertę. Nie musicie się przecież od razu decydować.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%