Zamknij
REKLAMA

Najciekawsze narzędzia edukacyjne i dlaczego warto z nich skorzystać

14:48, 11.10.2021 | materiały partnera

Korepetycje i różnego rodzaju pozaszkolne zajęcia to praktykowany już od lat sposób na podniesienie szkolnych ocen. Jednak pandemia bardzo dużo zmieniła pod tym względem, przede wszystkim dlatego, że możliwości uczestnictwa w zajęciach poza domem zostały bardzo mocno ograniczone. Na szczęście w tej sytuacji pojawiło się wiele serwisów oferujących możliwość nauki przez internet. Należą do nich między innymi dyktanda.pl, mathematics.live i tutors.live. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Dyktanda.pl – nauka języka polskiego w domu

Dyktanda.pl to jedna z najbardziej popularnych i pod względem objętości największa platforma, która w naszym kraju wspomaga nauczanie języka polskiego. Co właściwie oferuje strona i jak skorzystać mogą na tym uczniowie? Platforma ma charakter otwarty, to znaczy każdy może z niej korzystać. Niezależnie od tego, czy jest się uczniem szkoły podstawowej, średniej, studentem, czy osobą dorosłą, która już dawno skończyła formalną edukację, ze strony dyktanda.pl można się bardzo dużo nauczyć. Dostępne materiały podzielone są na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć można tu coś dopasowanego do potrzeb osoby w każdym wieku. Warto pamiętać, że nie tylko można dowolnie korzystać z zasobów stronty, ale również dodawać do nich coś od siebie. Materiały wprowadzane przez użytkowników przechodzą przy tym weryfikację, dzięki czemu na stronie znajdują się tylko zweryfikowane informacje.

Zdecydowanie dyktanda.pl stały się w ciągu ostatnich lat jedną ze wschodzących gwiazd branży EdTech – technologii edukacyjnej. Platforma wykorzystuje nowatorskie rozwiązania, zarówno pod kątem używanej technologii, jak i produktów oferowanych użytkownikom. Dzięki temu wszyscy użytkownicy serwisu mogą zawsze liczyć na ciekawy i wartościowy, a przede wszystkim przydatny w codziennym życiu content.

Co dokładnie oferuje platforma dyktanda.pl? Jak sama nazwa wskazuje, w pierwszej kolejności są to przede wszystkim dyktanda. Są one podzielone na kategorie pod względem poziomu trudności i sugerowanej grupy wiekowej. Oprócz tego w opisie każdego dyktanda znaleźć można informację na temat najważniejszych zagadnień, które pomaga ono opanować. Ilość dostępnych obecnie dyktand jest bardzo duża, a ciągle pojawiają się nowe treści. Od czasu założenia serwisu pojawiła się w nim również funkcja umieszczania i czytania gotowych opracowań na każdy temat opracowywany w szkole. Tak samo, jak w przypadku dyktand wypracowania podzielone są na kategorie ułatwiające znalezienie treści, która potrzebna jest użytkownikowi. Na stronie znaleźć można też bardzo dobrze działające narzędzie pomagające sprawdzać pisownię.

Jedną z najnowszych funkcjonalności platformy jest moduł dla szkół. Konto zakładać mogą tu szkoły, nauczyciele i uczniowie. Ta opcja jest narzędziem, które w dużej mierze ułatwia zdalne nauczanie języka polskiego. Nauczyciele mogą za pośrednictwem platformy zadawać uczniom zadania domowe. Sprawdzanie ich jest przy tym o wiele łatwiejsze i mniej pracochłonne, ponieważ część pracy wykonywana jest maszynowo. Dzięki założeniu konta na stronie uczniowie i ich rodzice uzyskują znacznie lepszy wgląd we wszystkie informacje dotyczące zadań jak terminy wykonania, oceny, popełnione błędy i inne.

Mathematics.live – skuteczny sposób na podniesienie ocen z matematyki

Mathematics.live to nowa platforma matematyczna, której głównym założeniem jest pomoc w opanowaniu trudnego materiału z matematyki na każdym poziomie kształcenia. Portal ma przy tym charakter międzynarodowy, a więc uczniowie mogą się tu uczyć matematyki od nauczycieli z całego świata. Dzięki temu zyskują znacznie szerszą perspektywę na naukę matematyki, a możliwości zrozumienia trudnych zagadnień są o wiele większe. Materiały umieszczone w serwisie dostępne są w różnych językach i cały czas uzupełniane są o nową zawartość. Z całą pewnością dla wielu uczniów nauka matematyki jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Jak działa mathematics.live?

Na portal składa się wiele funkcjonalności, które zaprojektowane są tak, by pomóc zrozumieć i jak najlepiej opanować poszczególne zagadnienia. Funkcjonalności te mają przy tym bardzo zróżnicowany charakter. Wiele z nich ma charakter mini gier, które skutecznie zachęcają do rozwiązywania zadań, wprowadzając elementy rywalizacji. Duża różnorodność dostępnych opcji pełni przy tym bardzo ważną funkcję. Jak wiadomo, wszyscy uczniowie są różni i nie da się uczyć każdego w taki sam sposób. Wiedzą to doskonale dobrzy nauczyciele, którzy zawsze starają się dostosować stosowane przez siebie metody do potrzeb uczniów. Duża różnorodność podejść do tych samych tematów sprawia, że każdy uczeń może znaleźć coś, co pozwoli mu zrozumieć trudne dla niego zagadnienia matematyczne. Funkcjonalności udostępniane przez platformę podzielone są przy tym na różnorodne kategorie, dzięki czemu łatwo można znaleźć zadania dotyczące konkretnego działu, czy dostosowane do wymagań danego poziomu edukacji.

Twórcy platformy mathematics.live wiedzą dokładnie, że wielu uczniów potrzebuje zachęty do rozwijania swoich matematycznych uzdolnień. Dlatego dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Cyklicznie organizowane są konkursy, w których udział może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik. W konkursach można wygrać nie tylko pomoce dydaktyczne, które pomogą jeszcze lepiej opanować matematykę, ale również komputery, smartfony, gry, konsole do gier i wiele innych. Ważne jest również to, że w konkursach brać mogą uczniowie z całego świata, więc rywalizuje się ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów.

Tutors.live – korepetycje z każdego przedmiotu

Ważną częścią edukacji są również korepetycje, które pozwalają nauczyć się sprawiających trudność zagadnień, abo poszerzyć swoją wiedzę o kwestie nieporuszane w szkole. Korepetycje można mieć praktycznie z każdego przedmiotu, choć oczywiście niektóre z nich cieszą się większą, a inne mniejszą popularnością. Bardzo duża grupa uczniów korzysta z dodatkowych lekcji z języków obcych – przede wszystkim angielskiego, ale również hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego (głównie te języki dostępne są w polskich szkołach). Często wybierane są również korepetycje z przedmiotów ważnych na egzaminach jak język polski i matematyka. Wielu uczniów decyduje się również na dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych – fizyki i chemii. Korepetycje dostępne są różnej formie. Mogą to być na przykład zajęcia indywidualne albo w niewielkich grupach. Czasem prowadzone są u korepetytora, a czasem w domach uczniów. Ostatnio coraz bardziej popularne są również korepetycje online.

Tutors.live to nowoczesny serwis, który jest bardzo praktyczną platformą kontaktu pomiędzy korepetytorami i ich uczniami. Jakie daje on możliwości. Po pierwsze każdy korepetytor może założyć w nim bardzo dobrze widoczne konto, dzięki któremu o wiele łatwiej znajdzie uczniów. Jest to również duże ułatwienie dla osób poszukujących korepetytora. W serwisie można porównać wiele ofert i wybrać najlepszą dla siebie. System posiada bardzo dobrze zaprojektowaną wyszukiwarkę, dzięki której można łatwo znaleźć ofertę spełniającą określone kryteria i jednocześnie zarezerwować termin lekcji. Skorzystać mogą z niego korepetytorzy działający w dowolnym trybie – udzielający lekcji zdalnie albo stacjonarnie – u siebie, albo w domu ucznia.

Ważną funkcjonalnością serwisu jest również możliwość zapoznania się z opiniami na temat każdego, z korzystających z niego korepetytorów. To bardzo ważne zwłaszcza w kontekście tego, że dzisiaj na tym rynku działa ogromna ilość ludzi, a poziom kompetencji jest bardzo zróżnicowany. Szukając czegoś odpowiedniego dla siebie, warto więc przede wszystkim kierować się opiniami innych.

Tutors.live to również bardzo duże ułatwienie dla korepetytorów. Jest to de facto dobrze zaprojektowane narzędzie, które pozwala na prowadzenie w sieci i reklamowanie swojego biznesu korepetytorskiego. Nie ma przy tym konieczności płacenia za skomplikowane rozwiązania IT. Serwis szczególnie polecany jest ludziom, którzy dopiero rozpoczynają pracę w ten sposób. Dzięki niemu z całą pewnością łatwiej znajdą klientów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%