Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zapisać dziecko do lekarza prywatnego?

00:00, 07.10.2021 | materiały partnera

Dla każdego rodzica zdrowie dziecka jest największą wartością. W przypadku choroby malucha chcemy nie tylko mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby pomóc dziecku wrócić do zdrowia, ale także nie chcemy narażać go na niepotrzebny stres związany z wizytą lekarza i badaniami. Dlatego warto rozważyć zapisanie naszej pociechy do lekarza prywatnego. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Wizyty bez kolejek

Jedną z największych bolączek publicznej służby zdrowia jest problem z dostępnością lekarzy specjalistów. Nierzadko zdarza się, że na wizytę musimy czekać kilka miesięcy, a nawet lat. To bardzo długo dla każdego pacjenta zmagającego się z problemami zdrowotnymi, ale dla rodziców małych dzieci to prawdziwa wieczność.

Za największą zaletę prywatnej służby zdrowia większość osób uznaje krótki czas oczekiwania na wizytę — zazwyczaj jest to kilka dni, w najgorszym razie tygodni. Również w przypadku zabiegów czas oczekiwania jest znacznie krótszy i nieograniczony limitami ich refundacji, które mogą się wyczerpać pod koniec roku.

Dużym ułatwieniem jest też łatwość umówienia wizyty i elastyczny grafik. Żeby zarejestrować dziecko do lekarza, nie musimy wcale wystawać od bladego świtu w kilometrowych kolejkach. Zazwyczaj wystarczy zadzwonić lub umówić wizytę przez Internet. Prywatne przychodnie otwarte są znacznie dłużej niż państwowe, więc, zamiast brać specjalnie urlop, możemy po prostu wybrać się do lekarza w godzinach popołudniowych, już po pracy lub wieczorem.

Wysoka jakość usług medycznych

Prywatne przychodnie zapewniają usługi medyczne na wyższym poziomie. I nie chodzi tu wcale o brak kwalifikacji czy złą wolę lekarzy pracujących na państwowych posadach. Po prostu warunki pracy często utrudniają im postawienie prawidłowej diagnozy czy wdrożenie najlepszej formy leczenia.

Prywatne gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na łatwe i szybkie przeprowadzenie badań. Nie tylko zwiększa to komfort dziecka i skraca czas badania, ale przede wszystkim daje lekarzowi dużo dokładniejsze informacje na temat zdrowia pacjenta.

Pracujący w prywatnych gabinetach lekarze dziecięcy (tutaj przeczytasz, czym zajmuje się lekarz dziecięcy: https://pwpediatria.pl/blog/pediatria/czym-zajmuje-sie-lekarz-dzieciecy-czyli-pediatra/) nie są tak przeciążeni pracą, jak ich koledzy z publicznych przychodni. Dzięki temu mogą poświęcić więcej czasu zarówno małemu pacjentowi, jak i jego rodzicom, którzy oczekują wyczerpujących informacji o zdrowiu swojego dziecka. Nawet już po wizycie, jeśli nasuną nam się jakieś pytania, możemy kontaktować się bezpośrednio z lekarzem telefonicznie lub mailowo.

Stres zmniejszony do minimum

Wizyty u lekarza nie są niczym przyjemnym zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Nigdy nie mamy gwarancji, że konieczne badania nie będą bolesne i nieprzyjemne dla naszych pociech. Mimo to możemy w znacznym stopniu ograniczyć nieprzyjemne aspekty wizyty w przychodni i zredukować stres do niezbędnego minimum.

Przyjemne, estetyczne otoczenie prywatnych gabinetów nie jest tak przytłaczające, jak zimne i surowe korytarze publicznych przychodni. W poczekalni często znajdziemy kącik dla maluchów, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o strachu przed lekarzem. Mili i pomocni pracownicy recepcji również przyczyniają się do poprawy ogólnej atmosfery.

Nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców wizyta w prywatnej przychodni jest mniej stresującą, ponieważ oprócz obawy o zdrowie dziecka, nie muszą dodatkowo denerwować się długim wyczekiwaniem, brakiem informacji, czy pośpiechem ze strony personelu. Poczucie, że w każdej chwili mogą o coś poprosić lub zapytać, sprawia, że dużo łatwiej jest im zachować spokój i pozytywne nastawienie, którego w takiej chwili potrzebują ich dzieci.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%