Zamknij
REKLAMA

Kosmetyki do dłoni - skuteczna pielęgnacja rąk w domowym zaciszu

12:11, 09.09.2021 | materiały partnera

Do pielęgnacji rąk kobiety przykładają dużą wagę. Jednak zadbane dłonie to wizytówka człowieka niezależnie od płci. Dlatego też warto mieć sprawdzone kosmetyki, które sprawią, że skóra dłoni będzie wyglądać młodo i zdrowo.

O skórę dłoni warto dbać, gdyż codziennie jest ona narażona na wpływ różnych czynników, które negatywnie oddziałują na jej kondycję i wygląd. Należą do nich między innymi: czynniki atmosferyczne, środki chemii gospodarczej, zbyt twarda woda, która wysusza skórę podczas mycia. Dobrze więc wiedzieć, jak dbać o skórę rąk codziennie, tak by pielęgnacja była skuteczna.

Pielęgnacja dłoni – jak robić to dobrze

Do pielęgnacji dłoni warto jest się przyłożyć, zwłaszcza jeśli mamy bardzo wysuszoną skórę. Dzięki codziennym rytuałom, które nie zajmują jednak zbyt wiele czasu, nasze dłonie będą nawilżone, gładkie, a ich skóra zregenerowana. Pozwoli to opóźnić procesy starzenia się skóry dłoni, a jak wiadomo, to właśnie ona często świadczy o naszym wieku. Trzeba więc zacząć od podstaw. A jedną z nich jest to, aby po każdym myciu rąk używać kremu nawilżającego. Twarda woda bardzo wysusza skórę, a w wyniku tego nie tylko będzie ona z czasem coraz bardziej popękana, ale mogą się na niej pojawić małe ranki. Gdy już dojdzie do takiego stanu, należy użyć kremu regeneracyjnego z naturalnymi aktywnymi składnikami, które wnikną w głąb skóry i zregenerują ją https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/dlonie/. Najlepiej jest po zaaplikowaniu takiego kremu nałożyć na dłonie rękawiczki i pozostać w nich przez około 30 minut. Taki zabieg przywróci elastyczność skórze rąk i zmiękczy ją. Jeśli zaś chodzi o zimę i mrozy, to szczególnie przyda się nam wtedy tłusty i ochronnych krem do rąk. 

Naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji

Z naturalnych sposobów dbania o dłonie kobiety korzystały od zamierzchłych czasów. Warto tutaj wspomnieć chociażby kultową już regeneracyjno-wybielającą maseczkę do dłoni z olejku rycynowego i cytryny czy taką z mleka i cytryny. Dziś kobiety mają dostęp do w pełni maturalnych kosmetyków do  codziennego stosowania zawierających ekstrakty roślinne. Takie składniki plus wyciąg z masła shea oraz witamina E to piękna skóra dłoni na długo. Wysoka koncentracja aktywnych składników daje szybkie trwałe efekty, co nie jest możliwe do osiągnięcia w przypadku domowych sposobów. Co ważne, stosując naturalne kosmetyki bez parabenów, dbamy o swoje zdrowie. Gdyż, jak wiadomo: im mniej chemii syntetycznej, tym lepiej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii naturalne kosmetyki do rąk https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-dloni/ wcale nie są nietrwałe. Konserwanty zostały zastąpione opakowaniami, które zapewniają kosmetykom trwałość.

Dobrze jest korzystać z darów natury spreparowanych tak, by służyły nie tylko naszym dłoniom, ale również całemu ciału https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/musy-do-ciala/ czy pielęgnacji wymagającej skóry twarzy https://www.organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/pielegnacja-twarz/maski-na-twarz/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%