Zamknij
REKLAMA

Faktury online- nowoczesność i wygoda w jednym

10:21, 02.09.2021 | materiały partnera

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, wystawiające faktury nie mają obowiązku wystawiania faktur w wersji papierowej. Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy wystawiają jedynie rachunki online. Możliwość wystawiania faktur online pozwala na oszczędności w zakupie papieru do drukarek. Ponadto archiwizacja dokumentów online jest o wiele prostsza niż tych w wersji papierowej.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jakie są zalety faktur online?
  • Co warto wiedzieć o rachunkach online?
  • Czy każdy może wystawić fakturę Vat przez Internet?

Faktura vat przez Internet- kto może wystawiać faktury online?

Faktury Vat może wystawiać każdy, kto ma dostęp do odpowiedniego programu księgowego, umożlwiającego wystawianie faktur w formie elektronicznej. E faktury ułatwiają wiele spraw. Przede wszystkim nie mamy fizycznego problemu z archiwizacją dokumentów. Wszystko możemy przechowywać w formie wirtualnej.

W formie elektronicznej może zostać wystawiona także faktura vat marża. To dokument mający na celu potwierdzenie dokonanej transakcji. Osoba sprzedająca płaci podatek VAT tylko od wysokości marży, a nie tak jak w przypadku standardowej faktury od pełnej kwoty sprzedaży.  

W formie online może zostać także sporządzona faktura proforma lub faktura zaliczkowa. Podobnie jak faktury walutowe, czyli dokumenty księgowe wystawiane w obcej walucie. Należy pamiętać o tym, że wszystkie faktury, niezależnie od ich charakteru, należy wystawiać niezwłocznie po dokonaniu transakcji sprzedaży.

Wystawiaj faktury online w specjalnie dedykowanych programach księgowych. Wzór faktury pdf w Twojej firmie zostanie ułożony przez Ciebie i będziesz mógł dodać tam między innymi logo i rozplanować układ faktury. Potem takie formularze online zostaną zapisane  i będą powielane automatycznie.

Wady wystawiania faktur online

W razie nagłej potrzeby faktury online musimy drukować. Nie zawsze w takiej sytuacji mamy dostęp do Internetu, co dla części przedsiębiorców może działać przeciwko opcji faktur online. Wy stawione faktury należy przechowywać do pięciu lat wstecz. W przypadku faktur papierowych to zajmowanie miejsca, w przypadku tych wystawianych elektronicznie nie mamy żadnego problemu. Na przeszkodzie mogą nam jedynie stanąć awarie sprzętu czy inne problemy techniczne.  Jednak dla przedsiębiorców najważniejsze jest to, że samo wystawienie faktury zajmuje bardzo mało czasu. Dodatkowo programy księgowe online umożliwiają przedsiębiorcom zaawansowany proces automatyzacji wystawiania faktur, co również bardzo ułatwia codzienna pracę przedsiębiorcy.  Przede wszystkim to jednak postęp technologiczny, nie wahaj się i wystawiaj faktury przez Internet.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%